BABKIN RECEPT NA ZÁPAL KĹBOV

13.06.2018 10:48

Včera sme boli pozrieť kamaráta v nemocnici. Má zapálený pravý bedrový kĺb, takmer nemohol chodiť. Prečo? Pretože kráča po ceste nezlučiteľnej so životom. Nakoľko má aké-také smerovanie k Bohu (občas chodí do kostola) vo svojom sebadeštruktívnom životnom štýle bol zastavený takýmto spôsobom. Raz som sa ho opýtal, či sa nejako príliš nezaoberá budúcnosťou. Stále rozmýšľa či ísť za prácou tam, alebo mimo Slovenska, ako si to zariadiť, kde je to najlepšie, ako si tú budúcnosť čo najlepšie vytvoriť. Vôbec si neuvedomuje, že budúcnosť bez Pána Boha je nemúdre si plánovať. Pravá strana=budúcnosť, ľavá strana minulosť. Istá ťarcha budúcnosti, ktorú si sám narobil vo svojich neustálych myšlienkach, už príliš na neho doliehala, tak si musel ísť neplánovane oddýchnuť do nemocnice. Pán Boh mu ukázal, aké krehké sú naše plány. Máme menšiu kontrolu nad životom, než si myslíme. Na to, aby sme si to uvedomili, v takomto prípade milostivo príde choroba. Aby človek nemohol dokráčať tam, kde by to mohlo dopadnúť horšie. Čiže choroba vo väčšine takýchto prípadov je nevyhnutné opatrenie na pomoc duši. Je fajn, že dnes aj mnohí lekári to vedia vysvetliť (na youtube napr. MUDr. Jan Palouček, MUDr. Ivan Rusnák, MUDr. Jan Šula a ďalší, pozrite si aspoň jednu ich prednášku na youtube)

Tak som z nemocnice išiel pozrieť jednu babku. Hovorím jej, že kamarát má zápal kĺbu. Hneď mi poradila svoj recept z kostihoja:

2 čajové lyžice koreňa kostihoja variť 15-20 minút v litri vody. Dávať pozor, aby nevykypelo. Vypiť do obeda. https://www.herbar.org/liecive-rastliny/rastlina/kostihoj-lekarsky/

Dávka 4 lyžice/liter vody podľa skúseností babky vyliečila jej zapálené kĺby hladko, ale má už nepriaznivé účinky na pečeň, odporúčaná dávka podľa jej skúseností je max. 2 lyžice na liter vody. Skrátka radšej menej, a vždy si treba aj od bylín a doplnkov preštudovať návod. Pacienti s pečeňovými ochoreniami by sa mali o užívaní kostihoja poradiť s lekárom alebo lekárnikom. Pri liečbe kostihojom je vhodné jesť čerstvý tvaroh s ľanovými semenami. Čerstvo pomleté ľanové semená dobre vmiešať, vmasírovať vidličkou do tvarohu, dochutiť domácim medom a škoricou. Takto má tvaroh priaznivé účinky na tráviaci trakt, črevá a pečeň. Toto jedlo podporuje dobrú náladu, je prirodzeným antidepresívom.

Pacienti s psych. ochoreniami by mali konzumovať čerstvo rozomleté ľanové semeno každý deň (napr. do polievky, nie do horúcej) nikdy nie však s mliekom a mliečnymi výrobkami. Zvlášť schizofrenici by mali aspoň na jeden rok úplne obmedziť mliečne výrobky. Mnohým schizofrenikom sa stav pri bezmliečnej diéte upraví. Príčiny psychických chorôb by sa mali hľadať v črevách, pretože v črevách sa tvorí až 95% serotonínu a 50% dopamínu. Branie liekov ovplyvňujúce vylučovanie serotónínu a dopamínu v mozgu nie je liečba. Zaujímavé informácie, skúsenosti a recepty v knihe: SYNDRÓM TRÁVENIA A PSYCHOLÓGIE https://www.biblik.sk/products/syndrom-travenia-a-psychologie/