DANIIL ANDREJEV           RŮŽE SVĚTA

  

Daniil Leonidovič Andrejev (2.11.1906 - 30.3.1959)

https://www.biblik.sk/ruze-sveta2/

Predstavujeme vám vynikajúcu knihu - mysticko-filozofický spis Růže Světa.

Daniil Andrejev by sa možno za autora ani nepokladal. Obzvlášť výnimočné dielo tohoto ruského mystika vychádza na svetlo v dňoch, kedy temnota hustne. A tam kde rastie temnota, rastie aj svetlo. Vlastne mocnosti temna sú ustavične v šachu, pília si pod sebou konár a ich hlavnou otázkou je, ako sa vôbec udržať z dlhodobého hľadiska pohromade.

Dozviete sa o veľkoleposti Božieho Diela v komplexných obrazoch, akých je len schopná ľudská myseľ poňať, a zároveň pochopíte, aké úzke a obmedzené sú hranice poznania rozumu! Žiaden známy ľudský jazyk nestačí na popísanie vecí v tejto knihe, iba zopár ľudí na svete by vôbec našlo slová. Bežný spisovateľ by nedokázal vyjadriť tieto veci ale Daniilovi Andrejevovi sa to podarilo! Ak radi čítate alebo dokonca píšete knihy alebo články (novinári, publicisti) určite oceníte majstrovské dielo Daniila Andrejeva.

Ak ste niekedy rozmýšľali, prečo je na svete toľko zla, alebo ste sa niekedy pýtali "Prečo to Boh dopustí?" alebo Vás zaujíma, aký v skutočnosti je náš vesmír, tak potom táto kniha je práve pre Vás. Táto kniha mnohé vysvetľuje, je to poklad. Autor Daniil Andrejev (či skôr človek, cez ktorého bola táto kniha písaná) je požehnaný Boží muž, ako aj každý, kto číta a rozumie, a neprestajne snaží sa v Božom Stvorení celým srdcom, dušou i mysľou zaradiť a chovať správne, a tak konať Božiu vôľu. Boh nám vo svojej Milosti dal spoluúčasť na Jeho Diele! Je povinnosťou človeka Ho poznať! Milovať Boha znamená tiež hľadať a nachádzať svoje miesto.

- český preklad tejto vynikajúcej knihy kúpite tu:

 

______________________________________________________________________________________________________________________

 

ENGLISH:

Daniil Andreyev: The Rose of the World