ČAJ PRI ZAČÍNAJÚCICH DEPRESIÁCH (AKTUALIZÁCIA 1x)

07.05.2020 18:11

Veľmi vhodná pre mnohých ľudí môže byť kombinácia ľubovníka bodkovaného, medovky a repíka. Zaliať prevarenou chvíľku odstátou vodou, piť ráno na lačno ako prvú tekutinu. Repíka minimum, s ľubovníkom opatrne, zo všetkého najviac medovky. Môže byť veľmi vhodné aj pri hyperaktivite, začínajúcej mánii, nervozite, silnom smútku. Pre deti skôr šport a pohyb a viesť ich k niečomu, čo má zmysel. Detská hyperaktivita môže mať množstvo príčin, za hlavnú príčinu pokladám elektromagnetické žiarenie a samozrejme očkovanie, ktorému je podľa mňa najlepšie sa vyhnúť celkom.

Tam kde sú deti, by nemala byť žiadna Wi-Fi, ani by deti nemali mať mobily, zvlášť nie smartphony! A poučiť ich, že mobil ku hlave nepatrí vôbec, aby používali reproduktor a telefonovali iba na naozaj na potrebné veci. Treba hľadať a nachádzať príčiny detskej hyperaktivity a vôbec akejkoľvek choroby, k čomu človeka, rodiča alebo dieťa choroba pobáda, na prvý pohľad u hyperaktívnych detí je nutné dieťaťu venovať zvýšenú pozornosť, ale viac ho milovať, snažiť sa mu dať viac lásky, ale láska je aj prísnosť a to, čo skutočne prospieva. Lebo niekedy sa dieťaťu venuje prehnaná pozornosť až príliš, rodič má o neho obavy, čo je tiež skôr sebectvo ako láska! Tieto veci, načo vás problémy a choroby upozorňujú by ste sa mali naučiť rozoznávať sami a pochopíte, že choroba nie je špina, čo treba vždy len okamžite odpratať, ako sa to robí napr. liekmi a očkovaním!! Výsledok sú chronické choroby, alebo jedna choroba za druhou (najmä u detí) a mnohí to berú tak, že niečo si na to dajú a ide sa ďalej! Opakované detské zápaly, ustavičné kašle, sople a choroby nepochybne vo väčšine prípadov súvisia s antibiotikami a s očkovaním! Nasadiť lieky proti hyperaktivite a proti depresiám je odklad, užívanie syntetických liekov môže mať vážne vedľajšie účinky a časom je človek postavený pred ten istý alebo podobný problém, ktorý je nútený zase riešiť a hľadať východisko. S antidepresívami a liekmi to potom býva ešte ťažšie, človek pod vplyvom syntetických drog, čo sú vlastne psychiatrické lieky a antidepresíva, málokedy môže mať z dlhodobého hľadiska jasnú myseľ. Treba vziať na vedomie, že aj byliny sú normálne lieky, a takisto v niektorých prípadoch môžu mať nežiadúce účinky. Medovka a repík sú rizikové minimálne, ale s ľubovníkom radšej opatrne.

Pacientom užívajúcim antidepresíva a psychiatrické lieky neodporúčam žiadne prípravky s obsahom ľubovníka. Kvalita a účinok bylín z obchodov a lekární je veľmi odlišná. Ideálne je byliny na čistých miestach v prírode zbierať vlastnoručne, čo predpokladá, že si o nich a ich zbieraní osvojíte najprv nejaké vedomosti. Alebo ich získať od dobrých ľudí, ktorí vedia kedy a kde byliny zbierať. (napr. praslička rastie hojne na poliach, ale nesmie sa používať z polí, ktoré boli hnojené umelými hnojivami!) Skutočne málokedy nájdete v obchode kvalitné byliny, ale Pán Ježiš hovorí: "KTO HĽADÁ, NACHÁDZA." (Matúš 7:7-12) Niekedy mi to z tých lekární pripadá skôr ako stonková drť než byliny. (Najradšej z bylín mám nalačno slabučký čaj z myšieho chvosta, ale z lekárne alebo od nejakého výrobcu vôbec nemal tie účinky ako náš zbieraný, takže z lekárne už nekupujem, nepozdáva sa mi to ani od mnohých výrobcov)

Ak však máte kvalitné byliny a kombinácia ľubovník, medovka repík je pre vás vhodná, pozitívne účinky, zvýšenie pokoja, vitality a prirodzený pocit začiatku prílevu sviežosti a energie by ste mali pocítiť v priebehu najneskôr dvoch-troch dní. Môže byť vhodné v niektorých prípadoch pri chronickej únave, ktorá častokrát býva spôsobená predráždením nervov z okolitých vysielačov a bezdrôtových zariadení. Predtým, než by človek začal piť čaj z ľubovníka alebo užívať akékoľvek prípravky, ktoré ho obsahujú, prosím prečítajte si a vezmite na vedomie  tieto informácie:

 
 
AKTUALIZÁCIA 1x: ľubovník vôbec neodporúčam ani pri užívaní liekov na alergiu, zvlášť látky s obsahom látky lodaratín (napr. Claritine) a liekov užívaných pri alegických reakciách antihistaminiká (napr. Dithiaden) Tieto lieky podľa mňa silno ovplyvňujú mozog, Claritine zvlášť, je to ideálny liek na výrobu depresií a psych. chorôb. A prosím vás vždy pozorne čítajte a snažte sa zapamätať si informácie na príbalových letákoch (aj od bylín a doplnkov výživy), mnoho krát tým predídete mnohým problémom. To je vaša zodpovednosť, nečakajte, že lekár to môže mať všetko v hlave! Častokrát sa stáva, že sa lekár pomýli a predpíše lieky, ktoré sa vzájomne bijú. Nuž a ak pacient užíva viac ako tri druhy účinných látok, potom čo to spraví v organizme a vzájomné interakcie sú dosť neisté, povedal by som že značne riskantné! Napríklad niektoré lieky na tlak spôsobujú depresie, pacient ak ich má zopár a neštuduje letáky, psychiater mu kľudne predpíše antidepresíva! Tu by mohli počítače uľahčovať lekárom prácu, nahodiť do systému všetky lieky, čo pacient užíva a zistiť, či sa s tým novonavrhovaný liek nebije, ale ako sa zdá, v praxi sa to z nejakých dôvodov obvykle nevyužíva. Ak by mal každý lekár taký software, predišlo by sa mnohým problémom!