CVIČENIE, KTORÉ MÔŽE POMÔCŤ PRI ASTME A DÝCHACÍCH PROBLÉMOCH

20.08.2019 19:29

 Dr.  Eduard  TOMÁŠ

Z listov pána Dr. Eduarda Tomáša:

"Nejsem v této oblasti úplný začátečník. Až od Vás jsem se však poprvé dozvědel o mantře HAM SA. Po vyzkoušení jsem poznal její výborné účinky. Jsem astmatik a mám rozedmu plic (emfizém). Logika mi říká, že důvodem účinku mantry HAM SA je zrějmě fakt, že my astmatici máme ještě větší výdej hlásky "H" než ostatní lidé, a touto mantrou můžeme ten výdej zčásti kompenzovat. Nepatřím k těm, kteří se duchovní oblasti věnují především z utilitárních léčitelských důvodů, přesto myslím, že je vhodné, abych na tento léčivý účinek upozornil."

List čitateľa je uverejnený v knihe Dr. Eduarda Tomáša CESTAMI SEBEPOZNÁNÍ

Viac o HAM SA v tejto prednáške:

Cestami sebepoznání - MANTRY A RELAXACE.mp3

Všetky prednášky Dr. Eduarda TOMÁŠA:
heslo: nedoma
 
Stručný popis mantry HAM-SA:
1.) narovnať chrbticu (pohodlne sa posadiť a narovnať chrbticu)
2.) Poriadny hlboký výdych (dychové cvičenia obvykle začíname hlbokým výdychom)
3.) po poriadnom výdychu sa nadychujeme nosom, a pritom nadychujeme medzi obočím zvuk HAM. Nádych HAM trvá asi 6 sekúnd, vedieme zvuk stredom hlavy k šišinke mozgovej, pokračujeme miechou až ku koncu krčnej chrbtice.
4.) V krčnej chrbtici na cca 2-3 sekundy zadržíme dych
5.) Potom ústami vydychujeme zvuk SA.
6.) Zvuky sú iba predstava, nemusia byť počuť, ak sú počuť, tak iba veľmi ticho. Výdych trvá iba asi polovicu nádychu cca 3 sekundy. Pretože nádych je o polovicu dlhší než výdych, časť vzduchu sa nám zhromažďuje v hornej polovici pľúc. Po chvíľke (asi každý tretí nádych, podľa potreby) vydychujeme SA-SA-SA. Chce to prax. Aspoň 3x30 minút denne. Môže pomôcť nielen pri astme, ale aj pri chronickej únave, neurózach, pri bolestiach hlavy či iných fyzických a psychických bolestiach.

-    -    -

POZNÁMKA BIBLIK: CVIČENIE NEODPORÚČAME PSYCHIATRICKÝM PACIENTOM, ALKOHOLIKOM, UŽÍVATEĽOM AKÝCHKOĽVEK DROG VRÁTANE PSYCHIATRICKÝCH LIEKOV. UŽÍVANIE ANTIDEPRESÍV A PSYCHIATRICKÝCH LIEKOV JE DROGOVÁ ZÁVISLOSŤ VEĽMI VÁŽNA. ĽUDIA NIEKOĽKOKRÁT DO MESIACA UŽÍVAJÚCI AKÚKOĽVEK DROGU ČI PSYCHIATRICKÝ LIEK NIE SÚ PODĽA NÁŠHO NÁZORU NIKDY TRIEZVI, NEMUSELI BY SI VŠIMNÚŤ DÔLEŽITÉ SIGNÁLY ČI UŽ OD TELA ALEBO ZHORA. PRETO SKÔR, NEŽ ZAČNETE AKTÍVNU JOGOVÚ PRAX JE NUTNÉ OČISTIŤ ASPOŇ HRUBÉ ZÁVISLOSTI A ZBAVIŤ SA AJ KAŽDODENNÉHO UŽÍVANIA NIKOTÍNU A KOFEÍNU. POKIAĽ NEVIETE VÔBEC FUNGOVAŤ BEZ NEJAKEJ KÁVY ČI CIGARETKY, RADŠEJ ZABUDNITE NA JOGU A NAJPRV SA ZBAVTE AKEJKOĽVEK DROGOVEJ ZÁVISLOSTI VRÁTANE OBČASNÉHO UŽÍVANIA MARIHUANY. ĎAKUJEME A PRAJEME VÁM LÁSKU, RADOSŤ A ČISTÉ BYTIE V BOŽEJ PRÍTOMNOSTI.