DRUŽICE KTORÉ MONITOROVALI RUSKO-UKRAJINSKÉ HRANICE STRATILI KONTAKT / ESA LOST CONTANT WITH TWO SATELLITES MONITORING RUSSIAN-UKRAINE BORDERS (SK, ENG, ARTICLE SLOVAK)

31.12.2021 08:51

hlavnespravy.sk

"Počas Vianoc Európska vesmírna agentúra oznámila, že stratila spojenie so svojou družicou, ktorá okrem iného snímala aj rusko-ukrajinské hranice. Na niekoľko dní však vtedy stratila kontakt aj s ďalšou družicou. Masmédiá mlčia. Nie je to divné?

Dvojica družíc programu Copernicus Sentinel 1 Európskej vesmírnej agentúry (ESA) má za úlohu nepretržité radarové monitorovanie celého povrchu Zeme. S jednou z nich stratilo riadiace stredisko kontakt. Nebola by to až taká zaujímavá správa, nebyť skutočnosti, že tá družica snímala aj oblasť rusko-ukrajinských hraníc a hoci údajne ide o čisto mierový program, dáta z nej využívala aj armáda. A ešte zaujímavejšie je, že v tých dňoch bol na dva dni prerušený aj kontakt s druhou z dvojice družíc!" Viac tu: https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-stalo-s-druzicami-sentinel-1-preco-obidve-stratili-kontakt-s-riadiacim-strediskom-a-preco-je-okolo-toho-uplne-ticho/2808520

 

ENGLISH: In Christmas time Europea space agency (ESA) announced she lost contact with her satellite, which was i.a. monitoring russian-ukraine borders. Massmedia don't inform about this incident (slovak news server hlavnespravy.sk )