GMAIL BLOKUJE DOMÉNU BIBLIK, AZET POVYPÍNAL ÚČTY

25.02.2019 18:24

Moje sekundárne osobné maily boli až do dnešného dňa na serveroch azet.sk, najmä kôli kapacite a nastaveniam pre Outlook. Chodili na ne faktúry za doménové služby, aj platby za prevádzku stránok Biblik.

Pretože neveríme ani slovenským ani americkým bezplatným poskytovateľom mailových služieb, zvolili sme na prevádzku stránok Biblik švajčiarskeho poskytovateľa Webnode. Aspoň nemusíte odklikávať trápne hlásenie cookies, to máme radosť!

Chceli sme čo najväčšiu decentralizáciu - aj keď e-maily sú od Webnode k nášmu paušálu v cene, zvolili sme iného samostatného a kvalitného poskytovateľa mailových služieb.

Naše platené e-maily fungujú zatiaľ úplne bez problémov. Uvidíme dokedy :-) Ale pravdou je, že zatiaľ zo strany poskytovateľov platených služieb sme problémy s kvalitou služieb ako takých zatiaľ ešte nikdy nezaznamenali. Čo by sme zatiaľ mohli odporučiť je Forpsi a Webnode. (U Forpsi je zázrak dovolať sa zo Slovenska na telefonickú podporu, mailová podpora je u nich dobrá) Čomu by ste sa podľa nás určite mali vyhýbať je azet.sk a najmä shoptet.cz aj shoptet.sk

Čo sa týka bezplatných serverov azet.sk, jednoducho azet.sk nám vypol zrovna ten mailový účet na ktorý nám chodili platby. Vraj z dôvodu neaktivity. Teda, že sme sa na ten účet dlhšiu dobu neprihlásili. Pritom prihlasovanie sa uskutočnovalo niekoľkokrát za deň. Viac sa so mnou nikto nebavil, azet.sk napísal, že účet nie je možné obnoviť a basta! A ďalšia firma shoptet.cz nás udala vymáhačskej spoločnosti, pretože sme nezačali využívať ich služby! Keď vlastníte alebo máte e-shop, zákazníkovi ste povinný na jeho žiadosť vrátiť peniaze aj keď mu dodáte bezchybný tovar. Shoptet nám nedodal nič a chce od nás zaplatiť stovky eur! Jednanie firiem shoptet a azet je prinajmenšom debilné, problémom treba predchádzať, je podľa mňa lepšie premigrovať od týchto "poskytovateľov" čo najskôr preč.

Ale u nás sme už zvyknutí, že nám chodia pozdravy od exekútorov a vymáhačských spoločností za úplne vymyslené pokuty, ale ja nie som povinný tieto veci riešiť a venovať im pozornosť. Až do dnešného dňa neuspela u mňa ani jedna vymáhačská spoločnosť, tak nech sa páči, možno práve tá vaša bude prvá. Raz sa dokonca v našom prípade vo firme Orange stalo, že sme si predplácali paušál, končila sa zmluva a firma nám pri výpovedi povedala, aby sme neplatili poslednú faktúru, pretože s platbou paušálu ste kvázi mesiac popredu! (mňa by to samého ani nenapadlo, ale pracovníčka si to všimla a upozornila na to dobre, neskôr však z pochopiteľných dôvodov zapierala) Zmluva sa normálne ukončila, v zápätí príde pozdrav od vymáhačskej spoločnosti! Ja nie som povinný sa každou takouto záležitosťou zaoberať, vždy napíšem kôli sebe jeden list, ktorý si odložím, kde vec vysvetlím a to je všetko. Potom otravujú aj desať rokov, len na poštovnom prerobia stovky eur, ale ešte nikdy nedostali ani cent. Ale oni sú zvyknutí takto postupovať, pretože nájdu idiotov, ktorí im aspoň voľačo zaplatia. Ak ak tu má nejaký exekútor právo bez súdu siahať človeku na majetok, potom sa treba brániť ako človek vie, ak sa jedná o účet v banke, zodpovedná je banka, ktorá váš majetok zločincom vydala. Ak vám kedykoľvek svojvoľne môžu zablokovať účet - prečo chrapúňom odovzdávate svoje peniaze? Treba zvážiť, či naozaj stojí za to robiť bezhotovostné prevody či platby kartou! Jednak banky presne vedia čo od koho kupujete, na druhej strane vás majú takto s vašim tichým súhlasom v hrsti. Snáď okrem unibanky majú všetky banky v swift kóde XXX, teda 666. Čo od nich chcete, ak vám satanisti zablokujú účet, nebodaj je riešenie pozabíjať tam tých úradníkov, ktorí majú na tom menšiu vinu ako vy? Je to v prvom rade duchovný boj, nepomôže ani zabiť exekútora, príde ďalší. Z duchovného hľadiska je to boj proti satanovi, teda nepomôže zabíjať ľudí, mám pocit, že diabol chce a chce presne takúto situáciu vyvolať na úrovni celého európskeho kontinentu.

GMAIL Failed/Nedoručená:

Čo sa týka gmailu, server gmail pravdepodobne odmieta doménu biblik. Na stovky ostatných poskytovateľov normálne príde náš mail, iba keď my ľuďom napíšeme na gmail, dostávame obvykle výpis o nedoručení!

Prevádzka e-shopu funguje normálne, iba na gmailové účty sme niekedy takto nepriamo nútení odpovedať z iného mailu ako ten, na ktorý nám príde Vaša otázka. Prijímanie mailov od vás sa javí zatiaľ v poriadku. Ak ste nám písali a niekedy sa stalo, že ste nedostali odpoveď, môžete nám aj telefonovať.

Objednávky na biblik.sk vôbec nepotrebujú mailový systém, e-maily slúžia pre vás iba ako dodatočná notifikácia.