HAVLOVANIE

12.12.2018 00:44

Havlovanie - typický spôsob pretvárky, kedy politik vie, čo sa ide diať, ticho vec podporuje, ale navonok ľuďom do očí hovorí niečo úplne iné. Napríklad: "již nikdy do žádného paktu nevstoupíme..."

Havliáda - verejné vystúpenie jedného alebo viacerých havlujúcich. "To bola estráda havliády!" povedali diváci po Kiskovom prejave.

História havlovania:

Havlovanie je známe ako ľudstvo samo, prvý krát havloval už had Eve v Edenskom raji. (Genesis 3:4)

Predstavitelia Havlovania doma a vo svete:

V Slovenskej politike najčastejšie havluje Robert Fico, kedy občanom predostiera všetky argumenty, ako silno je on proti, ale vzápätí jeho človek v Bruseli zahlasuje za. Na rozdiel od hajlovania, havlovať sa môže verejne. (vďaka Európskej únii sa na Slovensku havluje s podporou ombudsmana.) Na ľudí robí havlovanie silný psychologický dojem, v očiach voliča sa dokonca aj priemerný opilec môže stať po pár rokoch vytrvalého havlovania znovuzvoleniahodným. Havlovanie vzbudzuje dojem inteligencie a vlastného názoru, býva zosilnený predchádzajúcim dobrovoľným či nedobrovoľným rozhodnutím politika (príp. prasaťa) urobiť presný opak toho, čo zrovna prezentuje verejnosti. Na pamiatku havlujúcich sa stavajú pamätníky, premenovávajú sa ulice a letiská, čo posilňuje globálnu chuť havlovať. Najznámejším predstaviteľom havlovania je Václav Havel (*5.10.1936 †18.12.2011), pre svoje havlovanie bez ohľadu na promile vošiel do histórie in memoriam ako Václav Láhev. Zo slovenských politikov tvrdo havlovali Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš, o niečo nižší level havlovania dosiahla Iveta Radičová. Bývalá tátokrajinská premiérka havluje celé roky oddane a vytrvale, ale ako vysokoškolský pedagóg, ktorý chce mať všetko vopred pripravené, nikdy neovládala takzvané spontánne havlovanie. Je možné, že napriek svojej úpornej snahe práve kôli vlastnej prílišnej iniciatíve v živote nič nedosiahla. Splnilo sa porekadlo: "Iniciatívny havlujúci je horší ako triezvy neHavel."

Techniky a predpoklady na úspešné havlovanie:

Tajomstvo dokonalého havlovania je vysmievanie sa ľuďom za chrbtom do očí - v takom prípade sa jedná o techniku havlovania bez chrbtovej kosti, čo vysoko vo svete oceňujú americkí odborníci. Do tejto tajnej techniky je zasvätený každý havlujúci po dosiahnutí tepu 49 krokov, detailný popis v Príručke pre otrokov. Kvalitné havlovanie vyžaduje určitý typ osobnosti a charakteru, hodí sa skôr priemerné až mierne podpriemerné IQ a vyhovuje kvázivzdelanie, najlepšie s predponou -eko (ekológ, ekonóm, ekokolpoltér - totižto ak ide dnes na verejnosť havlovať úplne K.O., v očiach občanov je už zapísané EKO)

Zaujímavosti o havlovaní:

Výhoda havlujúceho je tajiť nejakú úchylku, úchylka zvyšuje predpoklady pre dlhodobé oddané havlovanie - tzv. havlovanie až za hrob. Havlujúca osobnosť by nemala byť ani príliš vysoká, ani príliš nízka, aby čo najviac pripomínala priemerného občana. Za odmenu má však povolené verejne nosiť na reprezentáciu svojich lží (resp. lóží) krátke nohavice, tzv. havlovky. Charakter havlujúcich býva najčastejšie zmiešaný, a to buď židovsko-cigánsky alebo cigánsko-židovský, viac ako pôvod sa však musí preukázať, či je potenciálny havlujúci slobodný alebo murár, prednostne však vyhovuje obidvoje. Havlujúci murári chodia nad sebou plakať k Múru nárekov a radi sa nechávajú fotiť s jarmulkami. Najčastejše havlujú o súcite s tragédiou židovského národa. Ich havlovanie sa nekončí ani po odstúpení z funkcie, práve naopak, ďalej havlujú za občasnej účasti médií. Na pamiatku donebavolajúcich lží, zákerností, klamstiev a tzv. humanitárneho bombardovania bolo po najznámejšom predstaviteľovi havlovania, po známom opilcovi, luhárovi a zločincovi Václavovi H. pomenované aj letisko, aby všetci občania konečne mohli zvysoka s..ť na Václava Havla!

Fotka z ulozto, ktorá zobrazuje Havlovu bezcitnosť a schopnosť urobiť a povedať čokoľvek, Havel bol úplne ovládateľný, Havel - táto odporná karikatúra človeka a múmia bola mŕtva už za živa! FUJ!
 
„Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado!“ — Petr Cibulka výrok určený Václavu Havlovi Zdroj: přepis magnetofonové nahrávky jednání Městského soudu v Praze dne 14. prosince 1993 https://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2004042404

Zdroj: https://citaty.net/citaty/266585-petr-cibulka-vasku-jsi-prase-jsi-prase-jsi-hovado/
„Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado!“ — Petr Cibulka výrok určený Václavu Havlovi Zdroj: přepis magnetofonové nahrávky jednání Městského soudu v Praze dne 14. prosince 1993 https://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2004042404