KRESŤANSKÍ HRDINOVIA / CHRISTIAN HEROES (SK, ENG)

03.09.2021 14:47

1.) Brat Andrej  (zaujímavé príhody z pašovania Biblií, rovnako napísané ako životopisy veľkých pašerákov drog a Brat Andrej bol jednoznačne na poli pašovania Biblií eso!)

2.) Elisabeth Eliottová - príbeh "z konca sveta", t.j. z miesta medzi nebezpečnými domorodcami

3.) Hudson Taylor - príbeh čo dokáže vôľa a odhodlanie

4.) John Wesley - silný muž, ktorý keď usúdil, že vonku je počasie zlé pre kone, nečakal a išiel ďalej peši! Celý život dodržiaval jednoduché zásady na zachovanie zdravia, ktoré nájdete v tejto knihe

5.) Corrie tenBoomová - nie je to len tak ďalší príbeh z obdobia nacistického Nemecka, nesnaží sa poukazovať na hrôzy, ale na Božie milosrdentvo uprostred hrôz

6.) Geoge Muller - inšpiratívny príbeh veľkopodnikateľa, ktorí všetko investoval na rozvoj zisku deťom! A darilo sa mu, dosiahol večné veci!

7.) Dietrich Bonhoeffer - boj proti fašistom si vyžiadal obete na životoch, za to, že dnes žijeme v mieri, vďačime aj tomuto hrdinovi, ktorý bojoval proti fašistom, bol však odhalený a tesne pred skončením II. vojny popravený. V podstate ho odsúdili na základe jediného dôkazu spolupráce so spojencami. Aký súd čaká našich politikov, proti ktorým svedčí množstvo dôkazov spolupráce s fašistami?

ZÁVER: perfektne spracovaná séria životopisov skutočných hrdinov, ktorí pochopili, že pravý nehrzavejúci a večný zisk sa hromadí v nebi. Podľa mňa niektorí z nich dosiahli oveľa viac ako Steve Jobs alebo veľkí podnikatelia tohto sveta. Na svoju dobu niektorí z týchto kresťanskích hrdinov boli možno aj miliardári, ale z ich duchovného bohatstva máme úžitok ešte aj dnes!

knihy kúpite tu:

https://www.biblik.sk/krestanski-hrdinovia/

 

-   -   -

 

ENGLISH:

looking for inspirative and hi-quality christian literature?

Maybe here's something for you:

Christian Heroes: Then & Now
By Janet & Geoff Benge