Mesík a Piják píšu otvorený list premiérovi. Varujú ho pred rizikom prudkého zrýchlenia epidémie po masových zhromaždeniach a navrhujú štyri opatrenia

27.08.2021 09:58

hlavnespravy.sk

 

Mesík a Piják píšu otvorený list premiérovi. Varujú ho pred rizikom prudkého zrýchlenia epidémie po masových zhromaždeniach a navrhujú štyri opatrenia

Bratislava 27. augusta 2021 (HSP/Foto:Screenshot YouTube, Screenshot TV Pravda)

 

Dvaja lekári MUDr. Juraj Mesík a MUDr. Michal Piják včera informovali, že presne 10 mesiacov po uverejnení dokumentu “Terapeutický manažment pacientov s Cocivd-19” sa rozhodli obrátiť spoločným otvoreným listom na premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO). Odborníci navrhujú v rámci boja s pandémiou prijať štyri konkrétne opatrenia.

Na snímke Michal Piják a Juraj Mesík

“Vážený pán Eduard Heger, predseda vlády Slovenskej republiky, Vzhľadom na očakávané výrazné zhoršenie epidemickej situácie na Slovensku po nadchádzajúcich masových zhromaždeniach pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku a s blížiacim sa nástupom jesene, sa na Vás obraciame priloženým otvoreným listom. List obsahuje návrh na štyri účinné opatrenia s prakticky nulovými rizikami pre obyvateľov Slovenska a s nulovými nákladmi pre štátny rozpočet Slovenskej republiky. V prípade záujmu o podrobnejšiu argumentáciu sa s Vami radi osobne stretneme,” píšu lekári.

Uviedli, že presne pred 10 mesiacmi vláda Slovenskej republiky uverejnila dokument „Terapeutický manažment pacientov s COVID-19“ ktorým prikázala našim ambulantným lekárom neliečiť pacientov s covidom a do dusiacich sa potom v nemocniciach pichať neúčinný liek remdesivir s cenou cez 2100 eur. “Následky tohto rozhodnutia boli a sú katastrofálne. Po oficiálne viac ako 12 500 obetiach COVID-19 (…) sú septembrové masové podujatia ďalší mimoriadne riskantný krok, ktorý môže stáť životy tisíce občanov a spôsobiť ďalšiu vlnu ekonomickej devastácie Slovenska.“ – píše sa v úvode otvoreného listu.

Autori listu ďalej konštatujú fakt, že nikde na svete masová vakcinácia nedosiahla deklarovaný cieľ kolektívnej imunity a očkovaní ľudia sú rovnakými šíriteľmi koronavírusu, ako neočkovaní. Za týchto okolností a súčasne s nástupom jesene preto vyzývajú premiéra: „Vzhľadom na vyššie uvedené riziko, do ktorého ako premiér vediete občanov Slovenskej republiky, Vás žiadame o urýchlené uskutočnenie týchto jednoduchých a lacných opatrení na odvrátenie najhoršieho scenára vývoja epidémie na jeseň a v zime 2021/2022. Na rozdiel od desiatok miliónov eur, ktoré Vaša vláda minula na vakcinačnú lotériu a marketingovú kampaň v masmédiách, majú naše návrhy nulové náklady z prostriedkov štátneho rozpočtu:

  1. Bezodkladné zavedenie programu sezónnej (september až marec) fortifikácie potravín vitamínom D podľa fínskych noriem.
  2. Zabezpečenie sledovania hladín sérového vitamínu D u všetkých občanov nad 60 rokov a u všetkých ľudí s obezitou, cukrovkou a ďalšími rizikovými faktormi pre covid.
  3. Bezodkladné zabezpečenie dostupnosti a dostatočných zásob calcifediolu, alfakalcidolu a prípadne iných rýchlo účinných foriem vitamínu D v lekárňach na Slovensku.
  4. Umožnenie voľného predaja liečiva ivermektín v slovenských lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Na záver listu jeho signatári konštatujú, že plná zodpovednosť za ďalší vývoj na Slovensku v nasledujúcich mesiacoch leží výlučne na pleciach premiéra a politikov, nie na pleciach radcov, ktorých rady priviedli Slovensko do katastrofy roku 2020/2021.

ZDROJ:

https://www.hlavnespravy.sk/lekari-mesik-a-pijak-pisu-otvoreny-list-premierovi-varuju-ho-pred-rizikom-prudkeho-zrychlenia-epidemie-po-masovych-zhromazdeniach-a-navrhuju-styri-ucinne-opatrenia/2654930

TOP KOMENT:

Už aj Bukovský pochopil, že jediná cesta je občiansky odpor, a títo budú ešte 200 rokov vypisovať navonane prosby vrchnemu fašistovi.

TIP NA KVALITNÝ DOPLNOK VÝŽIVY S VITAMÍNOM D:

https://www.biblik.sk/news/tip-na-kvalitny-doplnok-vyzivy/