prof. PAVEL ALEXY: 20 až 30% všetkých obalov by sme vedeli takmer okamžite nahradiť bioplastami / 20-30% OF PLASTICS CAN BE IMMEDIATELY REPLACED BY BIOPLASTICS, CLAIMS SLOVAK SCIENTIST prof. PAVEL ALEXY (INTRODUCTION OF HIS MATERIAL "NONOILEN" (SK, ENG)

21.10.2021 21:13

prof. Pavel Alexy, slovenský vedec, v anglickom popise nižšie nájdete jeho revolučný materiál NONOILEN / professor Pavel Alexy, slovak scientist, english article below

20 až 30% všetkých obalov by sme vedeli nahradiť bioplastami

Profesor Ing. Pavol Alexy, PhD. z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave vysvetľuje, ako vyrábajú bioplasty, ktoré spĺňajú základné požiadavky na mechanické vlastnosti, sú vyrobiteľné čisto z obnoviteľných surovín a zároveň sú plne rozložiteľné v prírodnom biologicky aktívnom prostredí.

VIDEO:

https://www.mojevideo.sk/video/35df6/20_az_30_vsetkych_obalov_by_sme_vedeli_nahradit_bioplastami.html

ČLÁNOK: Slovenský bioplast NONOILEN je svetový unikát. Dokáže rozkladom vyživovať rastliny a je 100 % prírodný (ROZHOVOR)

https://www.startitup.sk/slovensky-bioplast-je-svetovy-unikat-dokaze-rozkladom-vyzivovat-rastliny-a-je-100-prirodny-rozhovor/

TOP KOMENT MV:

technické konopí obsahuje až 70 procent celulózy a plasty se dají vyrobit z celulózových vláken napr celofán, viskózu, celuloid a řadu jiných plastů tak si naštudujete než se začnete posmívat i Ford experimentoval s touhle možnosti z celulózy se vyrobí i papír

Poznámka Biblik: konopa, alebo dnes známa v sušenej podobe ako marihuana - táto rastlina má okrem iného schopnosť dekontaminovať pôdu, teda natiahne do seba jedy a ťažké kovy. Určite ak niektorí túto rastlinu konzumujú, neodporúčame pestovať marihuanu v záhradných substrátoch ani vonku Profesionáli ich pestujú hydroponicky alebo na sterilnej pôde - viac informácií dokument HISTÓRIA MARIHUANY:

https://www.mojevideo.sk/video/14474/historia_marihuany_(cely_dokument).html

________________________________________________________________________________________________________

ENGLISH:

 

20-30% OF PLASTICS CAN BE IMMEDIATELY REPLACED BY BIOPLASTICS, CLAIMS SLOVAK SCIENTIST prof. PAVEL ALEXY, video slovak only:

VIDEO - SLOVAK ONLY,

https://www.mojevideo.sk/video/35df6/20_az_30_vsetkych_obalov_by_sme_vedeli_nahradit_bioplastami.html

- about NONOILEN slovak article here:

https://www.startitup.sk/slovensky-bioplast-je-svetovy-unikat-dokaze-rozkladom-vyzivovat-rastliny-a-je-100-prirodny-rozhovor/

 

NONOILEN ARTICLES - ENGLISH:

https://shop.fillamentum.com/products/nonoilen

about prof. Alexy's material NONOILEN - ENGLISH:

https://fillamentum.com/collections/nonoilen-filament/

Note Biblik: interesting method looks to make bioplastics from cannabis! According to some coments under video, technical cannabis contains 70% of cellulose. Bioplastics can be made from cellulose fibers!

Cannabis plant (or marijuana plant) has the ability to clean the soil. Sometimes are cannabis plants used to clean contaminated soil! Take care if you use marijuana, it may be dangerous to grow marijuana plants in normal soil (heavy metals etc. can be absorbed). That's why professionals grows in sterile soil or hydrophonics, more in the documentary:

MARIJUANA NATION:

https://www.dailymotion.com/video/x5j15xf