REVERZNÁ OSMÓZA PRIETOKOVÁ 1000GPD / AKTUALIZÁCIA 6.4.2021

16.02.2021 10:46

AKTUALIZÁCIA  6.4.2021:  bohužiaľ po cca 3 mesiacoch používania pri každom pustení vody sa objavovali kovové piliny. Išlo o nekvalitnú batériu dodávanú k tomuto filtračnému zariadeniu. Vo vnútri batérie bolo možno až niekoľko gramov kovových pilín, ktoré sa pri každom pustení točky uvoľňovali do vody. Ak tento systém využívate, vodu nechajte cca 3-5 sekúnd odtiecť, potom už tiekla vždy úplne čistá voda. V každom prípade, takáto vada je podľa nás neprípustná a najskôr to nie je vada iba tejto batérie, zrejme to budú robiť aj mnohé ostatné! Ako sme zistili, vnútorné povrchové úpravy sa robia veľmi nekvalitne nielen na batérii dodávanej k tomuto systému, ale aj na sprcových hlaviciach, sprchových filtroch a iných zariadeniach od rôznych výrobcov - kovové piliny sa dostávajú do vody, najskôr to budú robiť aj mnohé iné vodovodné batérie. Dodávaná batéria k tejto reverznej osmóze uvoľňovala do vody kovové piliny, ktoré boli veľmi viditeľné napr. v bielych šálkach, bielych tanieroch a pod. Chceli by sme veriť, že sa jedná o chybnú batériu, dali sme ju vymeniť za novú, predpokladáme, že bude robiť to isté... Kto vie, čas ukáže. Ak Pán Boh dá, napíšeme ďalšiu aktualizáciu. V každom prípade, reverzná osmóza je vynikajúca vec na varenie, ako jediný zdroj pitnej vody však neodporúčame, mala by sa striedať s prirodzenou prírodnou čerstvou nezávadnou vodou (napr. pramenitá voda, kyselka a pod.)

- - -

"Najdôležitejšia vec je piť čistú vodu." Dr. Brian Clement, Hippocrates Health Institute

- - -

 https://www.aquatrend.sk/produkt/reverzna-osmoza-prietokova-1000gpd/

 

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO

je najmodernejšia reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú vodu na pitie. Oproti ostatným reverzným osmózam využíva 5-násobne väčšiu filtračnú plochu v membráne, nehovoriac o použití nových predfiltrov so zvýšenou účinnosťou. Taktiež ponúka silné, motorové čerpadlo, vďaka ktorému nie je potrebný starý zásobník na vodu.

S reverznou osmózou AQUAtip® 5000M PRO máte vodu vo väčšom množstve, spoľahlivo prefiltrovanú hlavne vždy čerstvú.

Reverzná osmóza a zdravie:

Počas filtrácie reverznou osmózou je voda postupne zbavená prakticky všetkého, čo sa v nej nachádza a stáva sa skutočne čistou, tj. membránou prechádzajú len samotné molekuly vody H2O. Takáto čistá voda má vysokú tendenciu na seba viazať všetko, čo jej príde do cesty, preto sa nazýva aj “hladná voda”. Vodu z reverznej osmózy preto nie je vhodné skladovať v PET fľašiach, ideálne je použiť sklenené nádoby z ktorých voda nenaviaže nijaké škodlivé látky.

Čo sa stane s takouto vodou, keď ju vypijeme? Niektorí ľudia tvrdia, že je to škodlivé a takáto voda z tela vyplavuje potrebné minerály, ale prečo by to robila? Organizmus je na toľko inteligentný, že sám vie, čo pre jeho fungovanie je a nie je potrebné, preto uvoľňuje látky, ktoré mu škodia a nie tie, ktoré sú nevyhnutné pre jeho fungovanie. Takáto voda je jednoducho najlepší detox pre vaše telo, tým, ako sa dostane do tela, naviaže na seba anorganické minerálne usadeniny v kĺboch, tepnových stenách, kanálikoch, dutinách.. defacto v celom tele, kedže voda sa nachádza v našom tele naozaj všade – a následne ich vyplaví.

Spoznajte skutočnú vôňu vášho obľúbeného čaju alebo kávy, ochutnajte čaro domácej polievky pripravenej z takejto vody a uvidíte sami, kde je pravda.

Jedným z ďalších argumentov ľudí, ktorý profitujú z balených “minerálnych” vôd je, že takáto voda sa prirodzene v prírode nenachádza, tak ako by mohla byť zdravá? To je ďalší blud, samotná osmóza predsa vznikla pri pozorovaní buniek. Tieto bunky, či už v našom tele alebo v hocičom živom v prírode obsahujú polopriepustné membrány, ktoré vodu takto filtrujú.

Súhlasíme s tým, že voda v prírode je neškodná, ale jedine v odľahlých častiach sveta. Dnes sa vo vode nachádzajú umelé hnojivá, antibiotiká, hormóny, liečivá a podobne. Nehovoriac o tom, že voda v potrubiach často prechádza cez zastaralé zhrdzavené rúry, neveríte? Pozrite sa na viditeľné cesty pre automobily, ani tie v našej krajine nezodpovedajú potrebnej kvalite. Čo myslíte, že o vodovodné potrubia zakopané v zemi, ktoré nikto nevidí sa v našom štáte niekto zaujíma? Je to na Vás, pite vodu z vodovodu, ale neklamte, že je zdravá.

Prednosti reverzných osmôz Aquatip:

  • kompletne pripravený produkt (montáž, doprava, inštalačný materiál, spustenie.. to všetko v cene!)
  • 10 ročná záruka s následnou výmenou reverznej osmózy za úplne novú
  • 48 hodinová garancia odstránenia závady po celom Slovensku aj cez víkendy
  • zhotovená v EÚ z najkvalitnejších súčastí z celého sveta
  • patentovaná a certifikovaná, spĺňa všetky normy pre kvalitu pitnej vody, či už na Slovensku alebo v EÚ
  • 3 možnosti pripojenia (1/2″, 3/4″, 3/8″)
  • už 13. rok na trhu, neustále inovovaná
  • nízke množstvo odpadovej vody vďaka filtračnému stupňu ECO
  • odborné poradenstvo a slovenský produkt
  • vyše 20 000 spokojných zákazníkov na Slovensku

Filtračné stupne reverznej osmózy:

1.) Mechanický filter Aquatip® 5 mic: Prvým stupňom filtrácie je mechanický filter s priepustnosťou 5 mikrónov. Filter je vyrobený z polypropylénu a vďaka filtračným pórom neprepustí žiadne väčšie mechanické nečistoty ako piesok, hlina, hrdza, vlasy, práve preto sa filter nazýva aj sedimentačný. Mechanické filtračné vložky je vhodné vymieňať pri viditeľnom znečistení, taktiež to spoznať aj pri zníženom prietoku vody. Mechanické filtračné vložky sú aj zároveň najlacnejšími vo filtračnom systéme reverznej osmózy, preto odporúčame robiť ich výmenu ideálne každých 6 mesiacov.

2.) Filter so zalisovaným aktívnym uhlím Aquatip®: Druhým stupňom je uhlíkový filter so zalisovaným uhlím (granulát), ktorý má za úlohu zachytávať hlavne chlór a všetky jeho zlúčeniny. Filter odstráni aj niektoré ďalšie oxidačné zlúčeniny, napríklad železa. Jeho hlavnou úlohou je ochrana osmotickej membrány práve pred týmito oxidačnými činidlami, kvôli ktorým by nastalo fyzické poškodenie membrány, ktoré by sa prejavilo vysokým prienikom solí cez membránu. Zalisované aktívne uhlie odstráni z vody tiež trihalometány, takzvané “THM”, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami a sú vysoko karcinogénne.Filter zbaví vodu aj ďalších škodlivých organických látok ako sú baktérie, pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a fenoly, týmto filter zároveň zbaví vodu nepríjemnej chuti a vône.

Filter odporúčame vymieňať minimálne každých 10 mesiacov, keďže absorbčná schopnosť aktívneho uhlia začne približne po 6 mesiacoch klesať. Pokiaľ účinnosť filtra klesne približne na polovicu začnú sa usadzovať baktérie, ktoré spôsobujú sliz vo vnútri nádoby a na potrubiach. Voda začne mať nepríjemnú trpkú, neskôr až horkú chuť. Preto naozaj odporúčame nepodceniť dôležitosť výmeny týchto filtrov.

3.) Mechanický filter Aquatip® 1 mic: Tretím stupňom procesu úpravy vody reverznou osmózou Aquatip® je opäť mechanický filter, avšak s 5-násobne menšiou priepustnosťou a to len 1 mikrón. Filter slúži na zachytenie ešte menších mechanických nečistôt s ktorými si neporadil prvý stupeň filtrácie. Jeho hlavnou úlohou je však zachytiť prípadne uvoľnené čiastočky aktívneho uhlia z predchádzajúceho filtračného stupňa alebo uvoľnený bakteriálny sliz. Filter je vyrobený z polypropylénu. Filter sa zanesie približne po pretečení 12 000 litrov znečistenej vody, čo je približne 6-10 mesiacov aktívneho používania.

4.) Molekulárna membrána Aquatip®: Štvrtým a zároveň najdôležitejším stupňom je molekulárna membrána, ktorá je veľmi podobná bunkovej stene. Tento extrémne jemný filter vytvorí úžasnú chutnú a čistú vodu z akéhokoľvek zdroja vody. Pracuje na princípe polopriepustnej membrány, ktorej póry prepustia len najmenšie molekuly vody s veľkosťou do 0,0001 mic. Tým pádom táto filtračná membrána odstráni až 97% kontaminácie vody(choroboplodné zárodky, vírusy, baktérie..). Ostatná voda obmýva povrch membrány čím je zaistené neustále prečisťovanie membrány, tým pádom sa nezanesie.

Pre porovnanie ľudský vlas má veľkosť 100 mikrónov, najmenšia okom viditeľná častica 50 mikrónov, najmenšia baktéria 0,2 mikrónu, najmenší vírus 0,002 mikrónu, pričom póry molekulárnej membrány prepustia molekuly menšia ako 0,0001 mikrónu. Životnosť membrány je stanovená maximálne na 10 rokov, avšak pri veľkom znečistení môže byť nutná častejšia výmena.

5.) UV lampa Aquatip®: Zo zásobníka voda preteká cez UV sterilizáciu. UV lampa je vysoko ekologická a jej nesmiernou výhodou je, že nepridáva žiadne pridávne látky do vody, nijak nemení jej chuť ani vôňu. Vykonáva len svoju prácu a tou je sterilizácia baktérii a to až s 99,99% účinnosťou, kedže zásobník je priam živná pôda pre rozmnožovanie baktérií a vírusov. Baktérie a vírusy už v tomto štádiu v zásobniku nemajú čo robiť avšak dostanú sa tu hlavne druhou cestou a to cez vodovodnú batériu. Stačí len pretrieť handrou batériu alebo sa dotknúť hrdla a baktérie sa automaticky usadia v zásobníku. Životnosť UV žiariča je maximálne 12 mesiacov a UV lampa narozdiel od reverznej osmózy vyžaduje elektrické pripojenie.

6.) Koncový filter so zlisovaným aktívnym uhlím Aquatip®: Po štvrtom stupni voda prechádza do zásobníka, kde voda stojí a môže začať páchnuť poprípade na seba nadviazať ešte nejaké zlúčeniny a preto je potrebné aby voda opäť prešla cez uhlíkový filter, ktorý zlepší jej chuť a vôňu a odstráni prípadne zvyšné nežiadúce zlúčeniny. Účinnosť filtra začína po 6 mesiacoch klesať a jeho výmenu odporúčame približne každých 10 mesiacov.

7.) Mineralizátor AIMRO: Siedmym stupňom filtrácie je mineralizátor AIMRO. Pri pretekaní vody cez túto membránu je vode dodané potrebné množstvo minerálov, ktoré vodu spravia zásaditou. Životnosť je približne 3600l pretečenej vody, tj. cca 6-10 mesiacov.

8.) Energetizér Aquatip®: Posledným stupňom filtrácie, predtým ako voda prejde cez vodovodný kohútik až k Vám je energetizér, tiež známy pod pojmom “ionizátor”. Pri tejto membráne voda preteká cez špeciálnu biokeramiku, pričom obohacuje molekuly vody a dodáva vode charakter tzv. “živej vody”. Takto upravená voda má v ľudskom organizme lepšiu účinnosť odstraňovania toxických látok a chemikálií z tela. Zároveň zvyšuje imunitu a regeneráciu buniek v ľudskom tele.

Montáž a servis realizovaný renomovanou spoločnosťou AQUATREND. Doprava a montáž zariadenia je zahrnutá v cene, ďalej neplatíte žiadne poplatky. Pravidelný servis je odporúčaný raz za 10 mesiacov, kompletná výmena filtračných vložiek + dezinfekcia. Cena servisu je 113 €. (v príp. výmeny aj UV lampy 148 €) Cena servisu sa môže upraviť o priemernú ročnú infláciu.

https://www.aquatrend.sk/produkt/reverzna-osmoza-prietokova-1000gpd/