ROZPRÁVOČKA TVRDEJ REALITY

06.11.2020 10:23

Žil kedysi chlapec so zlým charakterom. Jeho otec mu dal vrecko klincov a povedal mu, aby vbil klinec do plota ich záhrady zakaždým, keď stratí trpezlivosť, alebo bude chcieť niekomu ublížiť, či uraziť.

Prvý deň chlapec vbil 37 klincov. V nasledujúcich týždňoch sa naučil sebakontrole a počet klincov vbíjal do plota čoraz menej a menej. Nakoniec prišiel na to, že je ľahšie kontrolovať sa ako vbíjať klince...

Konečne nadišiel deň, keď chlapec už nevbil ani jeden kliniec. Prišiel k otcovi a povedal mu, že dnes nevbil ani jeden kliniec. A otec povedal, aby teraz zakaždým, keď nestratí trpezlivosť, vybral z plota jeden kliniec.

Dni sa míňali, až mohol prísť syn k otcovi a povedať, že už z plota vybral všetky klince.

Šli sa na to spolu pozrieť a otec povedal: Synu, dobre si sa zachoval, ale pozri teraz na tie diery... Ten plot už nebude taký, ako na začiatku. Keď niekomu ubližuješ - urážaš ho, nechávaš v ňom TAKÉ RANY, ako tu v tom plote. Môžeš niekomu vraziť nôž do SRDCA a potom ho vybrať, ale vždy tam zostane rana. Nezáleží na tom, ako často ho budeš prosiť o odpustenie, RANA VŽDY ZOSTANE! Pamätaj si, že i slovné zranenie robí toľko isto škôd, ako fyzické zranenie.

Priatelia sú cenným darom, keď ich vidíš, vylúdia úsmev na Tvojej tvári a posilujú ducha. Sú ochotní vypočuť Ťa, keď to potrebuješ a otvárajú si pred Tebou svoje srdce. Zmeň sa a ukáž ako veľmi ich máš RÁD!