UHRÍK VYZÝVA NA GENERÁLNY ŠTRAJK - MEGA PROTEST NA NÁMESTIACH 1. SEPTEMBRA 2021

19.07.2021 13:27

Milan Uhrík https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/

"IŠLI BY STE DO GENERÁLNEHO ŠTRAJKU PROTI VLÁDE?

Je čas v odpore proti tejto despotickej vláde pritvrdiť. Inak všetkých ľudí zomelie. Generálny protivládny štrajk je ultimátny nástroj, ktorému nevydrží dlhodobo vzdorovať žiadny režim.

Povedzme si to však na rovinu - generálny štrajk nespravia politici. Tí ho môžu len podporiť, prípadne ľudí povzbudiť. Musí to byť iniciatíva občanov. Masová iniciatíva ľudí odhodlaných za svoju slobodu aj niečo obetovať. Ľudí odhodlaných zajtra jednoducho neprísť do práce...

Čo myslíte, je na Slovensku na to dostatok odhodlaných ľudí, alebo je to len Facebooková bublina? Boli by ste ochotný ísť do takého štrajku?

Samozrejme, štrajkovať treba tam, kde to vládu zastihne najviac. V štátnej sfére, v kľúčových odvetviach. Štrajk v cukrárni na námestí síce povzbudí, ale beh sveta asi nezmení...

Zatiaľ sa z pohľadu občianskeho odporu sústredíme na protesty. Musíme ich však spoločne koordinovať. 3 veľké protesty sú hybné udalosti. 30 malých protestov je len štatistika.

Preto podporujeme organizáciu občianskeho mega protestu na 1. septembra. Námestia sú rezervované  Pridávame sa k občanom, oslovíme aj zvyšok opozície. V jednote je sila!"

Hnutie REPUBLIKA

https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/

https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/