ZA PROBLÉMY S DÝCHANÍM NIEKEDY MÔŽU AROMALAMPY / SOME AROMALAMPS MAY CAUSE BREATHING PROBLEMS (SK, ENG)

14.06.2021 11:37

"ROZDIEL MEDZI JEDOM A LIEKOM JE LEN V DÁVKOVANÍ." Paracelsus

"THE DIFFERENCE BETWEEN CURE AND POISON IS ONLY DOSING." Paracelsus

-   -   -

Občas používam aromalampu s rôznymi éterickými olejmi. Už dlhšie som mal podozrenie, že eukalyptový olej (od rôznych výrobcov) spôsobuje ťažkosti s dýchaním. Vyskúšal som ešte aj tea-tree oil a je to to isté. Ostatné oleje by to robiť nemali (aspoň v nie v tak cititeľnej miere) Pri aromalampe tiež platí, že používame úplne minimálne dávky, ja som vždy dal niekoľko kvapiek a zrejme koncentrácia vo vzduchu je príliš vysoká... Teda mala by stačiť jedna kvapka...

Teoreticky by to ešte mohlo byť parafínom zo sviečky, ale pochybujem, ťažkosti s dýchaním sa objavili pri nakvapkaní vysokých dávok eukalyptového alebo tea-tree oleja. Možno oleje typu mäta, eukalyptus a tee tree oil vôbec pre niekoho nebudú vhodné do aromalampy, ak tak iba v minimálnych dávkach. A vždy je dobré mať na pamäti Paracelsusov citát:

"ROZDIEL MEDZI JEDOM A LIEKOM JE LEN V DÁVKOVANÍ." Paracelsus

 

 

ENGLISH: Time from time I use aromalamp with a various essential oils. I already had a suspicion that the eucalyptus oil causes breathing difficulties. (I've tried eucalyptus from 3-4 manufacturers)

Tea-Tree oil causes the same breathing difficulties as eucalyptus. Other oils probably shouldn't do this, but take care.

Maybe I've tried too much drops and the concentration in the air in my room is too high... Next time, one drop should be enough... Theoretically, it could be caused by a candle paraffin, but I don't think so - breathing difficulties appeared always using high doses of eucalyptus or TEA-TREE oil. Maybe oils like mint, eucalyptus, tea-tree etc. some people should avoid breathing. If you decide to use, put the minimum quantity into aromalamp. It's always good to remember the quote by Paracelsus:

"THE DIFFERENCE BETWEEN CURE AND POISON IS ONLY DOSING." Paracelsus