KTORÉ MIESTA NA SLOVENSKU STOJÍ ZA TO NAVŠTÍVIŤ

29.06.2021 12:01

1.) Bardejov - krásne historické mesto, s výnimkou zopár agresívnych cigáňov, ktorí chcú za každú cenu vyvolať bitku, sú v Bardejove celkom kľudní ľudia. Možno aj preto, že z mestkého rozhlasu hrajú klasiku.

Zaujímavá príhoda z Bardejova - videl som ju už veľa krát aj inde: skupina troch cigáňov, jeden z nich naširoko kráčajúci cigáň, okamžite mi bolo jasné, že chce vyprovokovať bitku. Tlupa cigáňov išla za nami, vedel som, že jeden sa chce biť, kúštik som sa otočil akože si pozrieť pohostinstvo. Cigáni prešli tesne okolo nás, o pár metrov ďalej stál nejaký mladý chlapec a hneď ho chceli biť... Teda, v Bardejove pozor na cigáňov, ináč krásne mesto s vynikajúcou vodou v kúpeľoch.  Nikdy som nepil vodu, ktorá by mi tak sadla. To bolo ako živá voda z rozprávky! Bardejovská voda=energia a vitalita na niekokoľko hodín. V Bardejovských kúpeľoch nájdete aj skanzen (múzeum ľudovej architektúry) a v blízkom okolí sú zrúcaniny hradov, z ktorých je krásny výhľad. Slovensko je nádherná zem!

Bazilika sv. Egídia a námestie Bardejov

 

Kostolík Bardejov

 

 

Kostolík v Múzeu ľudovej architektúry v Bardejovských kúpeľoch

V okolí Bardejova je viacero hradov, z ktorých je krásny výhľad

Pamätník československého armádneho zboru na Dukle (kúsok od Bardejova pri poľských hraniciach)

Tvár obrovského vojaka - Pamätník československého armádneho zboru na Dukle

___________________________________________________________________________________________

 

2.) Piešťany - západné Slovensko, a celé okolie TN - tu sú určite jedny z najkrajších žien na svete! Na Piešťanoch je zaujímavé akoby sa všetky ženy obliekali oveľa elegantnejšie ako inde. Dá sa obliecť aj pekne a elegantne a pritom sa nestrápňovať totálnym odhaľovaním všetkého. Oblečenie ako prvé svedčí o úrovni ženy, atmosféru Piešťan krásne dopĺňali tieto nádherné bohyne, ktoré sa snáď o krásu, vznešenosť a čistotu dúfam snažia aj zvnútra. Mesto Piešťany bolo tiež upravené, čisté, udržiavané, v kúpeľoch je krásny park a jazierka plné veľkých pestrých rýb a aj malá ZOO s pár exotickými vtákmi. Námestie je živé, celkovo zrejme každé známejšie kúpeľné mesto má nejaký šarm, je tam ešte cítiť život, nádej a radosť.

 

3.) Herľany - HERĽANSKÝ GEJZÍR - možno budete mať radosť ako malé dieťa keď tá voda začne striekať do výšky. Dieťa sa sa pozeralo a potom sa išlo hrať so striekajúcou vodou. A nakoniec keď ľudia videli tú radosť, doprostred gejzíru ho nasledovali aj dospelí :-)

HERĽANSKÝ GEJZÍR - mal by chrliť vodu iba raz za 36 hodín, pred návšetvou tohto krásneho miesta si zistite si na internete kedy bude erupcia