MOŽNOSTI ÚPRAVY VODY BEZ POUŽITIA FILTRA

11.02.2019 15:48

1.) Obyčajnú vodovodnú vodu nechať odstáť cez noc

- keď sa to robí s vodou na kvetiny aj s vodou pre rybičky do akvária, pár hodín odstáta voda je zrejme veľmi vhodná aj pre človeka. Ak sme použili priamo vodu z kohútika a dali do nej živého vianočného kapra, kapor mal v neodstátej vodovodnej vode životnosť iba niekoľko hodín. Nedokysličením to pravdepodobne nebolo, vodu sme sa snažili okysličovať, ryby dochnú skôr následkom pôsobenia chemikálií v pitnej vode. A ak polejete kvetiny nejakou kvalitnou prírodnou vodou, kvety až ožijú, skrátka kvalita vody je poznať na kvalite života.

2.) Vodu niekoľko hodín nabíjať na Slnku

- tzv. solarizovaná voda, používa sa aj v medicíne, ktorá bežne v médiách nebýva prezentovaná. Viac o solarizovanej vode tu

- pri vystavení vody slnku je vhodné používať sklo, sklené nádoby. Nesmie sa používať plastová fľaša! Nevhodná je podľa nás pri nabíjaní vody na Slnku aj blízkosť kovu (kovové vrchnáky sklených fliaš vhodné nahradiť pri nabíjaní napr. čistou vaječnou škrupinkou)
 

3.) Použitie kryštálov a hornín

- jednou z najzaujímavejších metód je požitie horniny šungit. V Trenčíne býva možnosť ochutnať šungitovú vodu v bio-obchode Malý Princ. Veľmi nás zaujala chuť takto upravenej vody. Šungit sme kúpili a testovali na našej domácej vodovodnej vode. Po uložení šungitu do vody a odstátí cez noc, voda na povrchu vykazovala oveľa menej usadenín, javila sa čistejšia. Zo začiatku naša domáca voda so šungitom chutila trochu plastovo, bez šungitu obvykle páchne chemikáliami. Stručne povedané, bola o niečo pitnejšia. Aj návštevy zvyknuté na vododovodnú vodu ju so šungitom hodnotili ako chutnejšiu. Rozdiel je značný. Pri použití šungitu do prírodnej alebo filtrovanej vody je rozdiel poznať aj s jedným malým kamienkom. Jedná sa pravdepodobne aj o silné informačné pôsobenie tejto horniny, t.j. ak by vám osoba od ktorej šungit kupujete, alebo samotná hornina nebola sympatická, je podľa nás lepšie sa jej vyhnúť.

Šungit sa môže sa zísť aj na cesty, na dovolenky. Šungit je možné cez internet zakúpiť tu, príp. osobne v Bio obchode Malý Princ v Trenčíne. Hlavná stránka dodávateľa: https://sungittime.sk/