MOŽNOSTI ÚPRAVY VODY BEZ POUŽITIA FILTRA

11.02.2019 15:48

1.) Obyčajnú vodovodnú vodu nechať odstáť cez noc

- keď sa to robí s vodou na kvetiny aj s vodou pre rybičky do akvária, pár hodín odstáta voda je zrejme veľmi vhodná aj pre človeka. Ak sme použili priamo vodu z kohútika a dali do nej živého vianočného kapra, kapor mal v neodstátej vodovodnej vode životnosť iba niekoľko hodín. Nedokysličením to pravdepodobne nebolo, vodu sme sa snažili okysličovať, ryby dochnú skôr následkom pôsobenia chemikálií v pitnej vode. A ak polejete kvetiny nejakou kvalitnou prírodnou vodou, kvety až ožijú, skrátka kvalita vody je poznať na kvalite života.

Ideálne je nechať vodu stáť v chlade z večera do rána a potom opatrne zliať iba vrch a spodok (2-3 cm vyliať) Ťažšie prvky a nečistoty sa usádzajú na dne. Je to základný spôsob nechemickej úpravy vody, viac Dr. I.P. NEUMYVAKIN, v tejto knihe hovorí o štrukturovanej vode:

 

2.) Vodu niekoľko hodín nabíjať na Slnku

- tzv. solarizovaná voda, používa sa aj v medicíne, ktorá bežne v médiách nebýva prezentovaná. Viac o solarizovanej vode tu

- pri vystavení vody slnku je vhodné používať sklo, sklené nádoby. Nesmie sa používať plastová fľaša! Nevhodná je podľa nás pri nabíjaní vody na Slnku aj blízkosť kovu (kovové vrchnáky sklených fliaš vhodné nahradiť pri nabíjaní napr. čistou vaječnou škrupinkou)
 

3.) Použitie kryštálov a hornín

- jednou z najzaujímavejších metód je použitie horniny šungit. V Trenčíne býva možnosť ochutnať šungitovú vodu v bio-obchode Malý Princ. Veľmi nás zaujala chuť takto upravenej vody. Šungit sme kúpili a testovali na našej domácej vodovodnej vode. Po uložení šungitu do vody a odstátí cez noc, voda na povrchu vykazovala oveľa menej usadenín, javila sa čistejšia. Zo začiatku naša domáca voda so šungitom chutila trochu plastovo, bez šungitu obvykle páchne chemikáliami. Stručne povedané, bola o niečo pitnejšia. Aj návštevy zvyknuté na vododovodnú vodu ju so šungitom hodnotili ako chutnejšiu. Rozdiel je značný. Pri použití šungitu do prírodnej alebo filtrovanej vody je rozdiel poznať aj s jedným malým kamienkom. Jedná sa pravdepodobne aj o silné informačné pôsobenie tejto horniny, t.j. ak by vám osoba od ktorej šungit kupujete, alebo samotná hornina nebola sympatická, je možno lepšie sa jej vyhnúť.

Šungit sa môže sa zísť aj na cesty, na dovolenky. Šungit je možné cez internet zakúpiť tu, príp. osobne v Bio obchode Malý Princ v Trenčíne. Hlavná stránka dodávateľa: https://sungittime.sk/

 
Niektorí ľudia používajú rôzne horniny do vody, zaujímavo chutí aj voda, do ktorej je ponorený kremeň
 

 

Biblik.sk

biblik.sk/clanky

Prosíme vás, podporujte našu prácu / Please support our work:
IBAN Biblik.sk
SK8583300000002101425963

Swift / BIC: FIOZSKBA

ĎAKUJEME. THANK YOU

Červená vlajka, Vlajka víťazstva, NAŠA VLAJKA:

https://www.biblik.sk/vlajka-vitazstva/

_____________________________________________________________________

NA OBRANU PRED FAŠISTAMI SA MUSÍME VŠETCI SLOVANIA ZJEDNOTIŤ POD JEDNOU VLAJKOU, napríklad pravá ruská červená vlajka, pod ktorou aj mnohí Slováci bojovali proti fašistom a pod touto červenou slovanskou vlajkou je fašizmus navždy porazený a tejto vlajky sa fašisti boja:

VLAJKA VÍŤAZSTVA / THE FLAG OF VICTORY

https://www.biblik.sk/products/vlajka-vitazstva/

NECH ŽIJE PUTIN, NECH ŽIJE RUSKO!

VIVAT VLADIMIR PUTIN, VIVAT RUSSIA!