OBČAN BEZ RÚŠKA ZAVOLAL POLÍCIU, PRETOŽE MU PREDAVAČKY BRÁNILI V NAKUPOVANÍ (+Poznámka Biblik)

14.03.2021 16:04

Občan Slovenskej republiky zdokumentoval incident v martinskom supermarkete kvôli nenasadenému respirátoru.

Dňa 8. 3. 2021 v predajni Jednota na ulici Andreja Kmeťa v Martine ma pri vstupe upozornila pani predavačka, že nakupovať môžem ísť len s respirátorom. Poďakoval som jej za upozornenie a slušne s úsmevom oznámil jej, že ak mi bude brániť nakupovať bez respirátora, ja budem nútený volať hliadku polície. Spýtal som sa teda, či mám volať políciu. Pani skonštatovala, že tiež nesúhlasí s nariadeniami no nevie, čo má robiť... Keďže som sa nedočkal odpovede, či mám hliadku volať, alebo nie, začal som nakupovať.

Asi po 3 minútach v predajni ku mne pristúpila (predpokladám) pani vedúca a oznámila mi, že bez respirátora nakupovať nemôžem. Vysvetlil som jej pokojne, že nariadenia a uznesenia týkajúce sa nielen respirátorov, ale aj rúšok, boli vydané v rozpore s platnými zákonmi, navyše, že sa mi v respirátore nedá dýchať. Samozrejme chápala a tiež priznala, že s nariadeniami nesúhlasí, no chodia im kontroly a bojí sa pokút... Ponúkla mi respirátor, ktorý si môžem pri pokladni zakúpiť. Dokonca mi ponúkla, aby som počkal vonku, že urobí nákup za mňa a ja jej len zaplatím, ale že bez respirátora mi tovar nemôžu blokovať (naozaj sa snažila vyjsť mi v ústrety).

Obidve možnosti som odmietol a vysvetlil pani vedúcej, že protizákonné nariadenia ja rešpektovať nebudem a to čo robím, nerobím kvôli hrdinstvu, ale aj pre ňu a jej zamestnancov. No keď ma ubezpečila, že bez respirátora nenakúpim, vytočil som 158, oznámil na dispečingu čo sa deje a žiadal som poslať hliadku. Medzitým ako hliadka prišla sme prehodili s pani vedúcou ešte pár slov o tom, kde až môžu zájsť nezákonné nariadenia a priznala, že jej sa v respirátore tiež nedá dýchať a že predavačky sa chodia nadýchať „dozadu“ (mimo verejný priestor predajne, kde ich nik nevidí).

Po príchode hliadky (2 príslušníci PZ) si páni vypýtali doklad totožnosti, ktorý som predložil. Keďže som si zákrok začal nahrávať, príslušník, ktorý ma legitimoval protestoval a spomenul, že môže podať na mňa trestné oznámenie ak záznam zverejním... Ja som nenamietal a povedal som mu (čo je už aj na mojom zázname), že trestné oznámenie môžem podať aj ja na neho...

Na otázku, čo som porušil mi pán príslušník 314336 odpovedal, že v obchodoch sú povinné respirátory a keď som žiadal poučenie, aký zákon som porušil, dočkal som sa odpovede, že: „však to ide každý deň v televíznych novinách...“ Konečný verdikt p. policajta po zaznamenaní údajov z môjho OP bol: „kľudne si nakupujte, budete oznámený na Regionálny úrad verejného zdravotníctva“. Príslušník PZ potvrdil ešte raz verdikt aj pani vedúcej a hliadka odišla.

Toto ale nie je celý príbeh.

V nákupe som pokračoval ďalej a nakoniec som pristúpil k pultu, kde sa krájajú salámy, šunka a syry... Nestihol som od pani predavačky ani nič vypýtať - pani ma oslovila prvá, že ona mňa bez respirátora neobslúži. Napriek tomu, že pani predavačka za pultom rozhovor s príslušníkmi PZ aj pani vedúcou videla, snažil som sa aj jej pomaly a podrobne vysvetliť, že nariadenia a uznesenia nemôžu byť nadradené zákonom a Ústave SR a že boli vydané protizákonne. Pokračovala vo svojom móde, že aby som sa nehneval, ale nie...

Na chvíľu som sa zamyslel a povedal, že môžem hliadku zavolať ešte raz keď ma odmieta obslúžiť (bola tiež slušná), no kvôli nej samej – aby nemala problém, ich volať druhýkrát nebudem...

Naozaj netuším dôvod o čo jej išlo - možno o to, že ja môžem chodiť po predajni bez respirátora, ale ona sa musí chodiť vydýchavať „dozadu“. Ešte som dodal, že sa na ňu nehnevám, skôr mi je jej samotnej a jej správania ľúto, pretože si to ešte neuvedomuje, že ak sa budú správať všetci ľudia tak ako ona, nikdy toto šialenstvo neskončí.

Aké je zhrnutie z môjho pohľadu?

Príslušníci PZ museli prísť „pomáhať a chrániť“ , keďže som ich zavolal. Z ich správania bolo zrejmé, že im je vykonávanie týchto povinností nepríjemné. Neviem či kvôli neznalosti, alebo z opatrnosti pred následkami mi príslušník nechcel citovať zákon, ktorý som porušil. Takisto neviem, aké majú príslušníci PZ pokyny od nadriadených, pretože mi nezabránili pokračovať v nakupovaní... Nechávajú to na riešenie RÚVZ.

Som náchylný veriť skôr tej alternatíve, že príslušníci PZ si napriek mediálne prezentovanému tlaku zachovávajú ľudskosť a zároveň si uvedomujú, čo sa v skutočnosti na Slovensku deje, a že všetci tí, ktorí prekračujú svoje právomoci budú skôr či neskôr odsúdení.

Postreh na záver.

Všimnite si na videu, aké respirátory mali nasadené príslušníci PZ, ktorí vstúpili do predajne. Odpoveď znie... žiadne. A panej za pultom so salámami - aj všetkým ostatným ženám prajem všetko najlepšie k MDŽ.

VIDEO POLICAJT BEZ RESPIRÁTORA RIEŠI ČLOVEKA BEZ RESPIRÁTORA: https://www.youtube.com/watch?v=-17Ugk4DxXk

link ulozto: https://ulozto.sk/file/OeaKI9vw9aYr/policajt-nevedel-citovat-zakon-o-povinnosti-nosit-respirator-obcanovi-umoznil-nakupovat-bez-neho-mp4

- v každom prípade, tento policajt sa podľa mňa správal normálne

ZDROJ:

https://www.infovojna.sk/article/video-policajt-nevedel-citovat-zakon-o-povinnosti-nosit-respirator-obcanovi-umoznil-nakupovat-bez-neho

 

Verzia pre tlač: NAKUPOVANIE BEZ RÚŠKA.docx

 

 

Poznámka Biblik: podľa mňa sa nedá dýchať ani v rúšku, nieto ešte v respirátore. Je to mučenie ľudí, ľudia ktorí na to týranie pristúpili trpia. Niektorí dokonca chcú nútiť druhých, aby sa tiež správali idiotsky a sebadeštruktívne. Faktom je, že nariadenia sú protizákonné, protiústavné a je hanbou každého príslušníka Polície, ktorý ich berie vážne.

Situácia v Trenčíne: S výnimkou jednej hliadky sa policajti v Trenčíne správali normálne, možno si väčšina z nich tiež uvedomuje, že pod zámienkou akéhosi vírusu sa niekto snaží odstrániť poriadok, zaviesť chaos, teror a fašizmus, čo v konečnom dôsledku ohrozuje všetkých. Preto je povinnosťou každého uvedomelého občana a každého uvedomelého policajta postaviť sa na odpor zločinu, ktorý tu znenazdajky začal panovať. Situácia je taká iba preto, že väčšina ilúziu vírusu prijala, ak toto bude pokračovať, môže to mať na svedomí viac obetí ako II. svetová vojna. Opatrenia, ktoré bránia ľuďom slobodne dýchať (rúška, respirátory), pracovať (vynucovanie testov, vakcín) či slobodne podnikať (lockdowny) sú pokusom o nastolenie fašistickej diktatúry.

Normálny stav je možné zachovať aj v prípade skutočnej pandémie, tu sa pandémia vyrába  testami (čl. tu a tu) , vakcínami a opatreniami:

https://www.biblik.sk/news/nasadili-by-ste-svojmu-dietatu-rusko-aj-keby-ste-vedeli-ze-ho-tym-poskodzujete/   

"PANDÉMIA SA VYRÁBA OPATRENIAMI, RÚŠKAMI, TESTAMI A VAKCÍNAMI. BEZ TÝCHTO OPATRENÍ A TESTOV NIKTO NEBOL CHORÝ A BEZ VAKCÍN NIKTO NEUMIERAL. ČÍM VIAC ĽUDIA DODRŽIAVAJÚ OPATRENIA, TÝM VIAC PANDÉMIA."