PICAMILON: ZAUJÍMAVÝ DOPLNOK PRE LIEČBU DEPRESIÍ, PSYCH. PORÚCH A NIEKTORÝCH OCHORENÍ MOZGU / PICAMILON: RUSSIAN BRAIN BOOSTER (SK, ENG)

21.12.2020 11:24

ENGLISH:

https://www.verywellhealth.com/the-benefits-of-picamilon-89498

Print version (english) PICAMILON.docx

PICAMILON OVERVIEW: PICAMILON PRODUCT OVERVIEW.odt

WHERE TO BUY - this is 50mg / KDE KÚPIŤ (je to 50mg): https://www.supersmart.com/en/shop/brain-nutrition/picamilon-supplement-0427

- take on an empty stomach, effect could be quicker when you dissolve the content of capsule in a glass of water. Mix well, do no breath the dust!  / užívať na lačný žalúdok, efekt môže byť výraznejší, ak obsah kapsule dobre rozmiešate  v pohári vody. Pozor, dobre rozmiešať, nevdýchnuť!

SLOVENSKY: Zaujímavý je aj horeuvedený anglický článok THE BENEFITS OF PICAMILON. Picamilon - tento veľmi zaujímavý doplnok sme na Biblik.sk spomínali v  tomto článku :

https://www.biblik.sk/news/vyznam-vitaminu-b3-pri-liecbe-schizofrenie/

- výrobca SNS sa naposledy nedal už bežne objednať. Sú však aj iní výrobcovia, spomínaný supersmart je tiež ok. My sme testovali SNS Picamilon 50mg. Stačilo zo začiatku 1x dve tobolky naraz, potom 1x1 tobolka denne a jeden deň v týždni pauza. Je veľmi zaujímavé, ako táto vec funguje. Efekt sme pocítili rýchlo. (zrejme je to aj tým, že kapsulu sme odbalili a dobre rozmiešali vo vode, zásadne užívať na lačný žalúdok) Cca po dvoch týždňoch už nebolo treba užívať vôbec (zrejme sa hromadí v mozgu) Sme úplne presvedčení, že v mnohých prípadoch by Picamilon mohol nahradiť antidepresíva. Samozrejme, PICAMILON obvykle nie je na dlhodobé užívanie, je to iba na preklenutie určitého obdobia. 50 mg na deň je odp. dávka pri depresiách u starších ľudí - max. užívanie podľa jedného z dostupných popisov je 6 týždňov až 3 mesiace. Ak by som objednával balenie, nešiel by som nad 50 mg (býva dostupné aj 100mg aj 150mg. Základné 50mg by však malo obvykle úplne postačovať) O vhodnosti užívania PICAMILON sa poraďte s lekárom alebo s lekárnikom. PICAMILON SA NESMIE UŽÍVAŤ S NIEKTORÝMI LIEKMI. UŽÍVANIE S ANTIDEPRESÍVAMI, PSYCHIATRICKÝMI LIEKMI A ALKOHOLOM NEODPORÚČAME. PACIENT, KTORÝ SA TENTO DOPLNOK ROZHODNE VYSKÚŠAŤ BY MAL BYŤ ČISTÝ.

Zoznam liekov a látok, pri ktorých sa NESMIE Picamilon užívať:

  • Alkohol
  • barbituráty ako fenobarbital
  • Benzodiazepiíny ako Xanax, Neurol (alprazolam) a Valium (diazepam)
  • Vysoké dávky aspirínu
  • Sedatíva ako Ambien (zolpidem) a Halcion (triazolam)
  • Lieky redukujúce hladinu kyseliny močovej ako Zyloprim (allopurinol)

POPIS PICAMILON - iba anglicky: PICAMILON PRODUCT OVERVIEW.odt