TIP-TOP RYŽA

04.01.2022 11:48

Hovorí sa, že ryža obsahuje arzén. Počul som, že na vyplavenie arzénu treba ryžu nechať 24 hodín namočenú vo vode. Vyskúšal som z bio-ryže Basmati, ryžu som prepláchol a nechal 24 hodín namočenú v osmotickej vode, potom varil v štrukturovanej vode s troškou soli a lyžicou masla ghí. Nikdy som nejedol lepšiu ryžu.

Na východe hovoria, že variť ryžu je umenie. Osmóza možno nie je vhodná na každodenné pitie, treba mať buď kvalitný mineralizátor alebo do nemineralizovanej pridávať vlastné minerály (napr. štipka Tepperweinovej zmesi do pohára vody a trošičku čistého peroxidu vodíka) Ale na varenie polievok a ryže je podľa mňa reverzná osmóza top. Ak používate osmózu na pitie, je dobre podľa mňa aspoň občas zájsť na čistú pramenitú vodu, urobiť z nej štrukturovanú vodu, dobre zahriať, ale nevariť. Zdá sa, že sme sa dostali do štádia, kedy treba aj prírodnú vodu čistiť. Príprava štrukt. vody je vlastne nechemické čistenie vody, je viac jednoduchých spôsobov na nechemické čistenie vody, viac Diana Siswartonová tu. O tej z vodovodu to platí tiež, tam je dobré mať aspoň základný uhlíkový filter, napr. DIONELA FAM1. Voda z vodovodu filter + štrukt. voda. Starostlivosť o filtre a príprava štrukt. vody nedá veľa veľa práce, môže to byť krok, ktorý výrazne pomôže zlepšiť vitalitu a zdravie.

U nás nefiltrovaná voda z vodovodu silno páchne chemikáliami a mám podozrenie, že je príčinou mnohých chorôb, telo sa niekedy detoxikuje vyrážkami, takže nie je vhodné ani dlho sa sprchovať! Je dobré používať napr. uhlíkové filtre aj na sprchu. Podľa našich informácií okrem chlóru sa do vody pridáva ešte špeciálny dezinfekčný prostriedok. Svet ešte stále ovláda mafia, ktorej jedným z cieľov je oslabenie, choroby, chudoba a nešťastie väčšiny. Preto, ak niekde dnes niekto niečo pridáva, treba sa mať na pozore! Okrem toho, samotný chlór je jed, a lekári-vedci hovoria, že v chlórovanej vode by sa radšej ani nesprchovali: