NAŠE SKÚSENOSTI SO SPRCHOVÝMI FILTRAMI (+ NAŠE SKÚSENOSTI S NIEKTORÝMI FILTRAMI NA VODU) (DOPLNENÉ) (AKTUALIZÁCIA 16.6.2023)

29.01.2021 10:32

biblik.sk/clanky

VODA - NAJVÄČŠÍ LIEK

Odstránenie chlóru z vody považujeme za  dôležitú vec. Chlór je jed, a podľa niektorých lekárov chlór je jednou z hlavných príčin srdcovo-cievnych ochorení, tieto tvrdenia sú overené mnohými vedeckými experimentami v knihe Dr. Joseph M. Price - SRDEČNÍ CHOROBY, CHOLESTEROL, CHLOR:

https://www.biblik.sk/products/srdecni-choroby-cholesterol-chlor/

Podľa našich informácií to však nie je iba chlór, čo sa pridáva do vody. Mal by to byť okrem chlóru ešte aj nejaký špeciálny dezinfekčný prostriedok. Raz s ním havarovala cisterna, "na mieste, kde sa to vylialo, pol roka nerástla ani burina" (cit. bývalý pracovník úpravovne vody)

ÚPRAVA VODY NA PITIE:

Na úpravu vody na pitie v mestách z určitých dôvodov možno bude najvhodnejšia  reverzná osmóza ... Preferujeme systém bez zásobníka, napr. tu.

So štipkou morskej soli je aj demineralizovaná osmotická voda piteľná... Je možné do osmózy zaradiť aj mineralizátor, niekedy býva bežnou súčasťou systému. Ak by ste vedeli niečo o vhodnejšej úprave vody ako osmóza, prosíme vás napíšte nám. Nás zaujalo toto video, v ktorom Dr. Cowan spomenul aj úpravu pitnej vody. Nevieme však, ktorá firma ponúka také komplexné produkty. Aj tak, čistú prírodnú vodu ťažko môžete niečim nahradiť, môžete sa jej len najviac pripodobniť.

Pre nás bola rozhodujúca chuť: z čistej demineralizovanej osmózy je jedlo chutnejšie, pri pití osmózy sa cítim lepšie, dával som osmóze prednosť aj pred uhlíkovým filtrom a pramenitou vodou. Testovali sme vodu z niekoľkých filtrov a niekoľko zdrojov vôd, osmóza z najkvalitnejších systémov na trhu mi chutila najviac. (mali sme k dispozícii na testovanie tie dva najdrahšie systémy, jeden zrejme typu priemyselný a ešte tento) Spoločnosti ponúkajúce reverzné osmózy a filtre, s ktorými máme zatiaľ iba dobré skúsenosti:

AKTUALIZOVANÉ: o reverzných osmózach je vhodné prečítať si i stanovisko mainstreamových vedcov:
 
Naše skúsenosti z reverznou osmózou: z dlhodobého hľadiska sa nám najviac osvedčila osmóza firmy AQUAVIA (konkrétne z prístroja AQUAVIA COLUMBIA s mineralizátorom s prírodného alpského dolomitu) UV lampy nepoužívame, pri UV lampách voda bola obohatená akoby o elektrosmog, pre citlivých jedincov je UV nepoužiteľná vec, určite však závisí na type UV LAMPY a frekvencii.
pH vody je treba udržiavať mierne nad 7 (opýtajte sa výrobcu, či to vie riešiť, príp. zabezpečiť si ionizátor, alebo ph môže zvýšiť aj štipka Tepperweinovej zmesi do každého pohára s vodou - prečo je pH nad 7 kľúčová vec: viď. kniha Dr. I.P. NEUMYVAKIN - po rozkliknutí zaujímavé informácie v popise. Dr. NEUMYVAKIN odporúča do každého pohára s vodou pridávať ultračistý peroxid (nesmie to byť peroxid z lekárne, ultračistý peroxid lacno je možné kúpiť na www.chloritansodny.sk, sú tam dostať aj malé fľaštičky tzv. bralenka, kde peroxid treba rýchlo preliať, aby nevyprchal. Z bralenky do každého pohára s vodou môžeme odstreknúť. Ak používame na obohatenie vody minerálne zmesi, s peroxidom možno môže dôjsť k molekulárnym zmenám, takže je na vašom vlastnom uvážení ako upravovať vodu, možno ak sa pridá najskôr peroxid a potom minerály, je to lepšie - ale analýzu molekúl sme nerobili, možno je lepšie peroxid a pridané minerály spolu nekombinovať. Klúčová vec je udržiavať pH pitnej vody vždy mierne nad 7, ideálne už na výstupe - nech to rieši výrobca (buď pridať ďalší extra prírodný mineralizátor alebo dokúpiť ionizátor)
Vodu je vhodné v jemne prikrytých (nie úplne uzavretých) sklených fľašiach vystavovať Slnku (nepoužívať kovové vrchnáky) Farba skla môže opvlyniť veľa - viac solarizovaná voda tu:

Dlhodobé dopady pitia takto upravenej vody (osmózy) na zdravie človeka zatiaľ nepoznáme a najdrahšie neznamená vždy najlepšie. Reverzná osmóza je stále experiment... Kľúčová vec je nepochybne typ mineralizátora. Niektorí starí ľudia, ktorých osobne poznám, pijú výlučne osmózu, ich pleť je zdravšia, ich vitalita a rozum bystrý i vo veľmi vysokom veku. Nie však každý človek dobre znáša osmózu (!) Určite je vhodné pre každého človeka dopĺňať magnézium (napr. chlorid horečnatý hexahydrát alebo zmesi s obsahom viacerých molekúl horčíka aké používajú známi lekári - napr. MUDr Ján Vojáček

Celkovo, vždy aj ten najdokonalejší filter bude mať svoje mínusy. Je preto veľmi dôležité ako hlavný cieľ dosiahnuť to, aby nám priamo z kohútika tiekla vysoko čistá voda, do ktorej sa nepridáva nič. Možno v budúcnosti bude mať každý dom vlastný ozonifikátor alebo nejakú inú zdravú metódu na čistotu a revitalizáciu vody. Ak by sme dbali o čisté životné prostredie, najskôr by sme nepotrebovali ani to. Napríklad, ak by mala byť voda z kohútika vo všetkých oblastiach zdravá, muselo by sa prísne dbať, aby sa polia nehnojili pesticídmi (v niekt. oblastiach sa pesticídy nachádzajú aj v pitnej vode) Ešte by sme mali dbať, aby bolo čisté ovzdušie. A ešte na mnohé iné veci. Zem a jej čistota (vzduchu, pôdy a vody) by mala byť zákonom chránená, pretože akékoľvek znečistenie má ďalekosiahle dopady a v konečnom dôsledku nás vychádza nesmierne draho! Vracia sa to ľudstvu späť - znečistenie vody, pôdy a ovzdušia sa prejavuje ako vznik ochorení, napr. aj ako nový vírus. Teda, vlastne vírus sám nie je príčinou ničoho, viac tu. A keď sme pritom, ani žiadna baktéria spôsobujúca choroby sa neobjaví len tak... Ľudstvo má na čom pracovať, je to šťastný, zdravý a trvale udržateľný harmonický spôsob života. Snáď, zavedenie nových (ale aj súčasných technológií) a rôznych prípravkov a prostriedkov bude čoskoro posudzované z istého celkového, duchovného hľadiska, s celostným pohľadom a ohľadom na človeka a svet.

Súčasné technológie nám iba pomáhajú oddialiť katastrofu, ktorú sme ignoráciou duchovných zákonov pomáhali vyrobiť. Z dlhodobého hľadiska, nepomôžu nám ani filtre, ani vitamín D, budeme sa musieť sústrediť na celkovú čistotu - čistotu duše a následne aj čistotu prostredia, v ktorom žijeme.

 

Krátke skúsenosti so sprchovými filtrami:

Sprchový Filter Chanson -  jednak ostáva zrejme sírové vápno z tej náplne na koži a aj mám podozrenie aj na určité negatívne duchovné pôsobenie. (o.i. po obrátení symbol na filtri Chanson pripomína tzv. Horovo oko) Okrem toho, voda z filtra Chanson v porovnaní s inými ani nebola tak číra. Chanson určite nie.

Testovali sme aj uhlíkové tyčinky do sprchovej hlavice (plastová trubička naplnený guličkami) Dosť pochybujem o účinnosti pri vysokom prietoku vody, zrejme aby to fungovalo, musela by byť na to zároveň aj špeciálna hlavica. Skúsili sme tento systém potom ešte aj so špeciálnou hlavicou, spôsob filtrácie uhlíkovými tyčinkami v porovnaní s ostatnými považujeme podľa nášho subj. pozorovania za nedostatočný. Samozrejme, určite bude veľký rozdiel v kvalite ponúkaných produktov.

Jedny z najrozšírenejších sú lacné polyfosfátové sprchové filtre, ale polyfosfát sme sa rozhodli radšej nepoužívať. Polyfosfátové sprchové filtre sú obvykle tie, ktoré kúpite za 10-15 €.

 

Víťaz:

UHLÍKOVÝ SPRCHOVÝ FILTER AQS

stránku spoločnosti AQUA TECHOLOGY, kde je možné tento sprchový filter zakúpiť nájdete tu:

https://www.aquapro-shop.sk/filtre-na-chlor/sprchovy-filter-aqs/?gclid=EAIaIQobChMI8Kubx-_A7gIVSAOLCh0fhAlKEAQYASABEgLM3vD_BwE

 

uhlík považujeme za bezpečnejší ako polyfosfát, ale na teplú vodu vôbec nie sú uhlíkové filtre vhodné, hľadajte pre sprchové filtre napríklad médium KDF

Výhody sprchového filtra AQS: možnosť montáže na batériu aj na sprchu (podľa predajcu nezáleží na smere prietoku vody) Voda je v porovnaní s niektorými inými filtrami číra, pôsobí čistejšie.

Metóda filtrácie: uhlík

Nevýhody: vnútorná lesklá kovová vrstva sa môže následkom zmien teploty olúpať, nemalo by sa však dostať dovnútra filtra nič. Takto sú však bežne robené aj sprchové hlavice, zvútra sú časom celé olúpané, možno, ak budete kupovať niekedy novú sprchu, bude najlepšia obyčajná lacná biela plastová sprchová hlavica. Na vnútornej strane sprchových hlavíc a filtrov by bolo zrejme najlepšie nedávať lesklú kovovú poťahovú vrstvu.

-   -   -

ZÁVER: celkovo každý filter má aj svoje nevýhody. Jednak zbytky filtračného média môžu prenikať cez pokožku, z bežne dostupných filtračných médií (síran vápenatý, polyfosfát, uhlík) považujeme za najmenšie zlo uhlík.

Ďalej existuje aj možnosť množenia baktérií vo vnútri filtrov. (Na záver sprchovania môže byť vhodné prepláchnuť sprchový filter studenou vodou)

Možnosť množenia baktérii vo filtračných náplniach - to platí aj o sprchových filtroch, aj o filtroch vody na pitie. Dá sa to riešiť UV lampou, zase však aj to má nevýhody: voda je ožiarená, mení sa chuť vody (subj. podľa nás UV ožiarená voda je kyslejšia)

UV aj keď máme, používame iba výnimočne. UV môže byť vhodné že vám šetrí čas a vodu nemusíte prevárať ak potrebujete veľmi čistú vodu. UV filtrácia môže byť vnohá napr. oplachovanie rán, preplachovanie nosa slanou vodou, na klystíry,  varisaru  a pod. Zatiaľ však UV testujeme a podľa nás môže mať UV takisto značné nevýhody. Ak používate reverznú osmózu, obvykle má dva okruhy na mineralizovanú a demineralizovanú vodu. Je možné, ak chcete mať UV lampy na výstupe, že budete musieť mať dve UV lampy. Celkovo, UV zatiaľ nemôžeme odporučiť, dlhodobé dopady pitia UV ožiarenej vody nepoznáme, chutí nám viac voda bez UV.

Celkovo sa raz budeme musieť dostať k tomu, že priamo z kohútika budeme mať úplne čistú, nezávadnú vodu, bez pridávania akýchkoľvek látok. (napr. sú štáty, kde je zakázané vodu upravovať pridávaním chemikálií, do vody by malo byť vo všetkých štátoch zakázané niečo pridávať, aj keď je chlórovanie možno lacné, vychádza nás to v skutočnosti vzhľadom na celkové dopady veľmi draho)

Čo sa týka filtrov na vodu, všetky filtračné riešenia sú v podstate núdzové, každý z dnešných filtrov na vodu je niečo za niečo. V dnešnej dobe sa do vody bežne pridávajú jedy (obvykle chlór, niekde aj fluór napr. USA, a hliník - hliník údajne aj v ČR) Filter na vodu teda môže byť naozaj vhodné riešenie. Nielen kôli chemikáliám (chlór a iné) ale aj podľa hrubých nečistôt, ktoré nájdete v použitých filtračných náplniach, sa filter na vodu javí ako vhodné riešenie.

 

Použitá náplň uhlíkového filtra na pitnú vodu DIONELA: Filter je samá hrdza:

O filtre na pitnú vodu i sprchové filtre sa musíte starať a častokrát ich dobre preplachovať studenou vodou. Voda vo filtroch by nemala dlho stáť! Pri sprchových filtroch môže byť vhodné vypláchnuť ich vždy ráno a takisto po každom sprchovaní studenou vodou. Filtre na pitnú vodu treba tiež dobre preplachovať.

 Prosíme vás podporujte Biblik.sk / Please support Biblik.sk
Prosíme vás o podporu, napríklad i kúpou kníh a tovaru na Biblik.sk alebo priamo príspevkami na účet:
SK8583300000002101425963
Swift / BIC: FIOZSKBA
Ď A K U J E M E.

biblik.sk/clanky
Please support the fight for freedom, please support antisatanic and antinazi fight:
IBAN Biblik.sk
SK8583300000002101425963
Swift / BIC: FIOZSKBA

T H A N K  Y O U   
Ď A K U J E M E.

Červená vlajka, Vlajka víťazstva, NAŠA VLAJKA:

https://www.biblik.sk/vlajka-vitazstva/

_____________________________________________________________________

NA OBRANU PRED FAŠISTAMI SA MUSÍME VŠETCI SLOVANIA ZJEDNOTIŤ POD JEDNOU VLAJKOU, napríklad pravá ruská červená vlajka, pod ktorou aj mnohí Slováci bojovali proti fašistom a pod touto červenou slovanskou vlajkou je fašizmus navždy porazený a tejto vlajky sa fašisti boja:

VLAJKA VÍŤAZSTVA / THE FLAG OF VICTORY

https://www.biblik.sk/vlajka-vitazstva/

NECH ŽIJE PUTIN, NECH ŽIJE RUSKO!

VIVAT VLADIMIR PUTIN, VIVAT RUSSIA!