XYLITOL AKO VŠESTRANNÉ ANTIBIOTIKUM / XYLITOL AS ANTIBIOTIC (SK, CZ, ENG) (+Poznámka Biblik: ROZTOK XYLITOLU AKO ÚSTA VODA. KOKOSOVÝ OLEJ NAMIESTO ZUBNEJ PASTY / + Note Biblik (SK, ENG)

14.03.2023 11:45

MUDr. IGOR BUKOVSKÝ: "Antibakteriálne a antivirotické účinky Xylitolu sú známe už dávno (preto sa žuvačky s obsahom xylitolu odporúčajú pri zápaloch ďasien, hrdla a výplach roztokom xylitolu môže veľmi dobre pomôcť aj pri zápaloch prínosových dutín!)

https://www.youtube.com/watch?v=sDpUofsukQU

- na vnútorné užívanie odborníci na výživu Xylitol neodporúčajú:
"Margit Slimáková https://www.margit.cz/cukr-anebo-sladidla/
Dobrý den, děkuji za doplnění, ale sama si vzhledem ke kritice z řad nezávislých autorů, nedovolím xylitol (mimo jeho minimální použití ve žvákačkých) k běžnému slazení používat. Odkaz na stánky prodejce vyvažuji odkazem na článek upozorňující na možná rizika:
Link ENGLISH:
Poznámka Biblik: Roztok Xylitolu sa kôli jeho vlastnostiam môže hodiť aj ako domáca ústna voda. Na umývanie zubov je však osvedčený kvalitný kokosový olej.  Zubné pasty  sú vo väčšine prípadov jedy - Fluorid, SLS a ďalšie:
Note Biblik: Xylitol solution should be a perfect mouthwash. But very good for brushing teeth and dental care is pure coconut oil. Toothpastes are mostly poisons (Fluoride, SLS)
ENGLISH: according to slovak doctor Igor Bukovsky M.D., solution of xylitol may be used as an antibiotic (rinsing and healing mouth, skin, ears and cure many other infections) Under the above slovak video there are many links, some of them english
Health and nutritions experts warn using Xylitol as a sweeter for people!
- Xylitol is for dogs a strong poison (possible toxicity for humans) and because of antibiotic effect may kill microbiotics in guts.
 

Súvisiace články / related articles:

ALTERNATÍVA CUKRU: XYLITOL / SUGAR ALTERNATIVE: XYLITOL (SK, ENG) (AKTUALIZOVANÉ / UPDATED) SK, ENG
https://www.biblik.sk/news/alternativa-cukru-xylitol-sugar-alternative-xylitol/

 

Biblik.sk

biblik.sk/clanky

Prosíme vás, podporujte našu prácu / Please support our work:
IBAN Biblik.sk
SK8583300000002101425963

Swift / BIC: FIOZSKBA

ĎAKUJEME. THANK YOU

Červená vlajka, Vlajka víťazstva, NAŠA VLAJKA:

https://www.biblik.sk/vlajka-vitazstva/

_____________________________________________________________________

NA OBRANU PRED FAŠISTAMI SA MUSÍME VŠETCI SLOVANIA ZJEDNOTIŤ POD JEDNOU VLAJKOU, napríklad pravá ruská červená vlajka, pod ktorou aj mnohí Slováci bojovali proti fašistom a pod touto červenou slovanskou vlajkou je fašizmus navždy porazený a tejto vlajky sa fašisti boja:

VLAJKA VÍŤAZSTVA / THE FLAG OF VICTORY

https://www.biblik.sk/products/vlajka-vitazstva/

NECH ŽIJE PUTIN, NECH ŽIJE RUSKO!

VIVAT VLADIMIR PUTIN, VIVAT RUSSIA!