PharmDr. Jozef Zima: Liečba reumatických ochorení

23.10.2018 12:59

- viac ako 80% percent ľudí, ktorí trpia reumatizmom a reumatickými zápalmi, majú prítomnú v tele nejakú infekciu, väčšinou sa jedná o skryté chronické infekcie, neodhalí ich bežné vyšetrenie krvi

- dokáže veľmi pomôcť ketogénna diéta (vylúčenie cukrov a škrobov v strave, odp. aj pri epilepsii, pozn. Biblik - výrazne pomáha v liečbe psych. ochorení a môže veľmi pomôcť aj pri skleróze multiplex a iných neurologických ochoreniach)

- pri prísnom dodržaní ketogénnej diéty už po 7 dňoch dochádza k odpuchu kĺbov, úľava a zlepšenie stavu sa dostavujú len na základe diéty, bez liekov

- Omega 3 mastné kyseliny majú silné protizápalové účinky.

- silné protizápalové účinky má aj zelený čaj (kvalitný, bio, sypaný, pozn. Biblik), zelený čaj konzumovať pred jedlom. Protizápalové účinky má aj kurkuma, zázvor, chilli paprika (dokáže hojiť žalúdočnú sliznicu, dokonca pomáha aj pri žal. vredoch, vyhnúť chilli by sa mali žlčníkoví pacienti)

- NA OVPLYVNENIE ZÁPALOVÉHO PROCESU TREBA DENNE DODAŤ 5-10 GRAMOV ČISTÉHO RYBIEHO OLEJA (1-2 polievkové lyžice, zásadne po jedle, nikdy nie na lačno. V prípade silného zápalu 3 polievkové lyžice denne)

ZDROJE OMEGA 3: RYBY, RYBÍ OLEJ, ĽANOVÝ, BORÁKOVÝ, PUPALKOVÝ OLEJ

(rastlinné omega 3 majú nižší účinok)

- v prípade reum. ochorení NIE JE VHODNÉ konzumovať doplnky a potraviny s vys. obsahom železa (chlorela, spirulina, červené mäso) Pozn. Biblik - ľudia s nedostatkom železa a ženy so silnou menštruáciou - môže to byť určitý obranný mechanizmus tela pri zápale (obv. chron. zápal čriev u väčšiny psych. pacientov a detí po očkovaní) Podávanie železa môže situáciu zhoršiť, zvlášť pri zápaloch. Prvá otázka pri chronickom ochorení: "Kedy si bol naposledy očkovaný?" Existuje priama súvislosť medzi očkovaním a chronickými ochoreniami. (pozr. v čl. MOJE SKÚSENOSTI S OČKOVANÍM tu)

- vitamín C s jedlom alebo po jedle až 10-násobne môže zvýšiť vstrebateľnosť železa

- vyhýbať sa margarínom a stuženým tukom (pozn. Biblik - aj do pečiva používať maslo, príp. iný kvalitný tuk)

- vyhýbať sa glukózo-fruktózovému sirupu - podporuje tvorbu zápalov

Pozn. Biblik: GLUKÓZO-FRUKTÓZOVÝ SIRUP, STUŽENÉ TUKY, SPRACOVANÁ SÓJA = SVINSTVO

- reuma - vyhýbať sa silným zdrojom omega 6 (napr. kešu, arašidy), vyhýbať sa cvikle, červenému mäsu, riasam a najmä sladkostiam, aj medu, mlieku (okrem kyslého mlieka), vyhýbať sa alkoholu a najmä pivu

PharmDr. Jozef Zima: Liečba reumatických ochorení:

https://www.youtube.com/watch?v=AObLp8DLq3k

Viac informácií:

https://www.ezopress.sk/2016/05/liecba-reumatickych-ochoreni/

 

RYBÍ OLEJ Dr. Jozefa Zimu nájdete tu:

https://www.biblik.sk/news/tip-na-kvalitny-doplnok-vyzivy/

 

Biblik.sk

TEMPUS VERITATEM PARIT
čas rodí pravdu, alebo čas verifikuje pravdu.
alt. preklad: PRICHÁDZA ČAS PRAVDY!
THE TIME OF TRUTH IS COMING!

Šírenie dôležitých informácií Biblik.sk (biblik.sk/clanky) môžete podporovať zdieľaním i finančne. Každý protifašistický boj si zaslúži vašu podporu, podporujte alternatívne médiá i jednotlivcov bojujúcich za slobodu proti fašistom! Snáď sa fašistov a teroristov už čoskoro zbavíme!
Prosíme Vás podporujte nás / Please support us:
IBAN Biblik.sk
SK8583300000002101425963

Swift / BIC: FIOZSKBA

ĎAKUJEME. THANK YOU