OČISŤOVANIE TELA

15.02.2018 16:15

Hovorí sa, že zdravé telo je zvnútra čisté. Určite je to myslené aj z hľadiska duše, mysle aj tela. Nemôže byť čistý, kto nemiluje Boha, ani ten, kto nadáva a nemá dobrú myseľ. Takému príliš nepomôže ani sprchovanie ani čisté veci, a aj keď bude chodiť v zlate a hodvábe, ľudia budú o ňom hovoriť, že je špina.

Jar pomaly klope na dvere, tak ako strom na jar tvorí nové puky, u človeka sa vytvárajú nové túžby. Je nesmierne dôležité, ako sa človek správa práve v jarných mesiacoch. Môže to silnejšie než inokedy ovplyvniť celý jeho rok aj celý jeho život.

Zvlášť na jar sú preto vhodné očistné kúry, jedna z vecí po ktorej sa človek  obvykle hneď cíti lepšie, je klystír. Sadu na klystír treba pred použitím a po použití dezinfikovať ľahkým dezinfekčným prostriedkom, napr. peroxidom vodíka, alebo vynikajúcim slovenským dezinfekčným prípravkom Oxychlorine. Vodu na klystír používam 15-20 minút prevarenú z čistého prameňa, pokiaľ by som nemal dôveru v zdroj, najskôr by som použil čistú vodu z lekárne balenú v skle. Určite nie vodu z vodovodu, ktorá podľa mňa príliš nie je vhodná ani na pitie. Keď vidím, čo je v hrnci po uvarení vodovodnej vody, najskôr to isté bude aj na cievach. Vápenaté usadeniny v mozgu na CT vyšetrení podľa mňa môžu súvisieť aj s používaním vodovodnej vody. Čím sa upravuje voda z vodovodu na pitie? To sa zdá byť niečo ako výrobné tajomstvo, pretože pokiaľ by súdruhovia niekde urobili chybu, mohli by otráviť celé mesto. Nie je to iba chlór, ale ešte aj niečo iné. V každom prípade po zmene upravovateľa vody v Trenčíne mi voda z vodovodu začala tak páchnuť nejakou chemikáliou, že pochybujem aj o tom, či je vhodná na sprchovanie. Každý vianočný kapor v neodstátej vode z vodovodu aj tak vždy začal rýchlo zdochýňať, a aj na kvety sa tá voda necháva odstáť. Ani zdravie akváriových rybičiek ľudia obvykle neriskujú tým, že by tú vodu nenechali odstáť. Aj sprchovať sa v nej je pre mňa lepšie iba krátko, po dlhšom sprchovaní (alebo práci s chlórovými prípravkami) vnímam u seba krátkodobú srdcovú arytmiu. Ale vraj je to pre človeka pitná voda, rovnako ako je jedlo zo supermarketu vraj jedlé. Určite by som si vodovodnú vodu buď filtroval, alebo aspoň cez noc nechal odstáť.

Vynikajúca očistná kúra (na ktorú by človek mal tiež použiť kvalitnejšiu vodu ako tú z vodovodu) je VARISARA. Soľ aj na várisaru aj na solenie používam čistú neupravovanú morskú, napr. "Sůl mořská z Atlaniku jemná" zn. Countrylife. Pozor, morskej soli stačí v porovnaní s bežnou soľou oveľa menej, pretože je čistá a veľmi silno solí.

Test čistoty soli: zamiešať lyžičku do pohára vody. Nemalo by nič plávať na spodu ani na vrchu. Z obchodu je soľ s protihrudkujúcimi látkami a prisypaným jódom podľa mňa nevhodná aj na jedenie, aj keď je na prvý pohľad čistá. V takej soli by sa nemali ani močiť nohy, a ľudia s tým solia! Aj o soli hovorí Dr. Leonard Coldwell v tomto krátkom videu, vynikajúce video, sú tam aj slovenské titulky: https://www.biblik.sk/news/ako-liecit-rakovinu-vysoky-tlak-a-cholesterol-dr-coldwell/